Ексклюзивне інтерв'ю Михайла Романчука для Суспільне Спорт.
Збірна України показала найуспішніший результат на рівні чемпіонатів світу з водних видів спорту. Українці посіли восьме місце у медальному заліку, закінчивши турнір з десятьма нагородами.
Читайте також: Україна провела найбільш успішний чемпіонат світу з водних видів спорту в історії: медальний залік
Дві з десяти медалей чемпіонату світу здобув плавець Михайло Романчук. Лідер збірної України з плавання встановив національний рекорд і виграв "бронзу" на дистанції 800 метрів вільним стилем, а також дебютував на рівні світових першостей на відкритій воді, де також здобув бронзову медаль на дистанції 5 км.
Старт на чемпіонаті світу був основним для Михайла Романчука у сезоні 2022 року, попереду у нього також виступ на чемпіонаті Європи у Римі. Українець продовжує налаштовуватися на підготовку до Олімпіади-2024, яка відбудеться у Парижі. Однак зазначив, що перед ЧС-2022 навіть роздумував щодо завершення кар'єри.
В ексклюзивному інтерв'ю Суспільне Спорт український плавець відзначив, що мав досить складний психологічний рік: не лише через війну, але й через результати та проблеми зі здоров'ям.
За словами Романчука, з вересня 2021 року він був змушений кілька разів вносити корективи у підготовчо-тренувальний процес. І під час цього думав над закінченням кар'єри, однак у підсумку виступив на чемпіонаті світу і залишився задоволений своїми результатами.
"Я більше задоволений [результатом на ЧС], бо рік видався надзвичайно складний. З вересня 2021 року він йшов не так як треба. Спочатку одна хвороба, проблеми зі здоров’ям, після Нового Року я другий раз захворів з температурою під 39, і потім у лютому почалася війна. І я також зупиняв тренування. Тобто я сезон починав три рази. У деякі моменти навіть були думки – кинути плавання. Тому що воно якось все взагалі не складалося. Скажу, що чемпіонат світу склався досить непогано, як для спортсмена, який роздумував завершити свою кар’єру".
Також Романчук оцінив сам виступ на чемпіонаті світу з водних видів спорту. І розповів про моральний стан під час турніру, а також подальші плани на наступні змагання, зокрема на чемпіонат Європи з водних видів спорту, що відбудеться у серпні у Римі.
- Про чемпіонат світу
"Виступом у басейні на чемпіонаті світу в Будапешті я задоволений 50/50. У зв’язку з тим, що на 800 метрах вільним стилем я виступив з рекордом України і було все класно – третє місце. Але на дистанції 1500 метрів, щось склалося не так. Все ж таки дуже важкі морально змагання, у зв’язку з війною, яка відбувається в Україні. Важко зосередитись через це, але нічого. Те, що не вбиває нас, робить нас сильніше. Скажімо, це морально та ментально зміцнить мене".
"Виступами на відкритій воді задоволений на всі сто відсотків. Все ж таки є історична медаль для України. Звичайно, на 10-кілометровій дистанції також хотілося поборотись за нагороди. Але все ж я тільки розпочав цей шлях і потрібна практика та досвід. Саме тому ми працюємо над цим і сподіваюсь, що до Олімпіади в Парижі на дистанцію 10 кілометрів дійду з багажем досвіду і гарними результатами".
Читайте також: "Найважча медаль у кар’єрі". Український плавець Михайло Романчук – про здобуття "бронзи" чемпіонату світу-2022
- Про допомогу від німців
"Звичайно, я дуже вдячний німецькій команді, тренеру Флоріана Веллброка і йому безпосередньо. Вони допомогли мені з проживанням, з моєю адаптацією у Німеччині, адже це нова країна і нова мова, традиції та правила. Все незвично і навіть зараз досі доводиться звикати. Допомагають у всьому, тому моїй вдячності немає меж. Вчу потроху німецьку, хоч більше спілкуємось англійською, але вже тренування повністю проводиться німецькою. Ти хочеш-не хочеш, а в іншій країні маєш підлаштовуватись під їхні порядки".
- Про приїзд Петра Нагорного до Будапешта
"Був надзвичайно радий його бачити і дуже вдячний всім, хто долучився до того, щоб він зміг приїхати. Дійсно, тренер має працювати над тим, що в нього виходить найкраще за все. Зараз він буде потихеньку повертатись до своєї улюбленої справи. Цим має він займатися, бо нині Петро Нагорний - найкращий тренер в Україні. Дуже багато медалей завдяки його справі, яку він дуже любить".
Читайте також: Тренер Михайла Романчука - про медалі Олімпіади-2020, вплив пандемії та подальші плани
- Про моральний стан під час змагань
"Все, що відбувається в Україні – це моральний удар. Це моя країна і це моя земля. Я завжди стежу, що відбувається з нашими військовими і нашими людьми. Тому звичайно, коли прилітає в Одесу, Миколаїв чи ще кудись, я одразу читаю про це і дивуюсь, як взагалі таке можливо. Скажу, що емоційний стан дійсно важкий, навіть якщо це не твоє рідне місто. Це ненормально, коли у сучасному світі йде війна і гинуть люди від того, що в їхній будинок потрапила ракета. Сподіваюсь, що ми якомога швидше здобудемо цю перемогу, все закінчиться і Україна буде жити ще краще ніж це було до війни".
- Про плани
"У четвер [7 липня] ми вилітаємо на етап Кубка світу (Світової серії) з плавання на відкритій воді в Париж, де виступатиму на 10 км. А після цього одразу летимо на Мальорку, де протягом 10 днів триватиме тренувальний збір. Потім повертаємось до німецького Магдебурга, і матимемо близько 10 днів до чемпіонату Європи у Римі. Тому до першості континенту лишилось часу чотири тижні – не так вже й багато. Там виступатиму також на чотирьох дистанціях".
- Про зустріч з Мариною Бех-Романчук у Стокгольмі
"Вона вже в США і проходить адаптацію, тренується. Звичайно, хочеться, щоб виступ був якомога вдаліший. Тим паче, це моя дружина і завжди за неї вболіваю, і хочу для неї тільки найкращого. Дуже сподіваюсь, що вона зможе себе просто реалізувати. Вона здатна на багато що".
Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор чемпіонату світу з легкої атлетики в Україні. Дивіться трансляції наживо на сайті Суспільне Спорт, а також на регіональних телеканалах Суспільного.
- Про зв’язок з батькомБатько Михайла Романчука воює в лавах ЗСУ після двох медалей чемпіонату світу
"Так, звичайно, ми кожного дня спілкуємось протягом війни. Дуже часто в нього немає ні сил, ні емоцій. Десь о 20:30 він телефонує, каже, що день минув нормально і буде відпочивати. Його можуть підняти, як о 2, так і о 3 годині ночі, бо це війна – там чіткого розпорядку дня немає".
- Про приїзд сім’ї до Будапешта
"Мама, практично кожен день коли ми бачились і говорили з татом, то також завжди плакала. Звичайно, вона сумує за мною і за своїм чоловіком. Це нормально. Вона дуже хвилюється за нього. Я дуже вдячний, мамі Марини і своїй мамі, сестрі за те, що їм вдалося приїхати в Будапешт і ми провели хоч пару днів разом вперше за чотири місяці. Це була невеличка передишка для мене морально. Провести якийсь час з сім’єю – це дуже важливо".
Що відомо
- На чемпіонаті світу з водних видів спорту Романчук виступив у фіналах на чотирьох дистанціях: 800 та 1500 метрів вільним стилем у басейні, а також на 5 і 10 км на відкритій воді.
- Романчук - 2-разовий призер Олімпіади-2020: "срібло" на 1500-метрівці та "бронза" на 800 метрах.
- На рівні чемпіонатів світу з водних видів спорту Романчук вже виграв чотири медалі: перед турніром у Будапешті він також ставав срібним призером у 2017 та 2019 роках на дистанції 1500 метрів вільним стилем.