Україна найімовірніше втратить право на проведення Євро-2023 з волейболу. Але може провести його у 2025 році

Україна найімовірніше втратить право на проведення Євро-2023 з волейболу. Але може провести його у 2025 році

Ексклюзивно
Україна найімовірніше втратить право на проведення Євро-2023 з волейболу. Але може провести його у 2025 році
. CEV

Що сказав про це президент федерації волейболу України.

Україна втратить право на проведення чоловічого чемпіонату Європи з волейболу у 2023 році. Про це розповів президент федерації волейболу України Михайло Мельник у новому епізоді подкасту "Коментаторська".

На початку травня 2021 року Україна підписала контракт на проведення Євро-2023 з волейболу. В Україні мали провести матчі одного з групових етапів.

Для проведення матчів Євро з волейболу Україні потрібен був зал, що здатен вмістити 3 тисячі глядачів. З цією метою у федерації волейболу України планували збудувати нову арену, яка б приймала ігри турніру, але тоді, за словами Мельника, було прийнято рішення провести матчі турніру в київському "Палаці Спорту".

Читайте також: Україна підписала контракт на проведення Євро-2023 з волейболу. Що це означає

Однак через війну в Україні право на Євро-2023 Україна втратить. Офіційного рішення про це ще немає, але за словами Мельника воно буде ухвалене уже в серпні. Та Україна все ще матиме можливість його провести через три роки.

Що сказав про проведення Євро з волейболу Михайло Мельник?

За словами президента федерації волейболу України, ще до війни він мав сумніви щодо можливості проведення турніру у 2023 році. Це пов'язано із тим, що під необхідні вимоги для його організації підпадає лише київський "Палац спорту".

"По чемпіонату Європи мені було сказано: чи зможете ви його провести? Я відповів, що ще до війни були великі сумніви, чи ми зможемо його провести. У нас один Палац спорту. ЗапоріжжяМова про арену "Юність", яка приймає домашні матчі України з волейболу? Йому не вистачає одного метру висоти, воно не проходить. Там навіть трошки по місцях [недостатньо], але по місцях можна було б закрити", - сказав Мельник.

Михайло Мельник визнав, що не міг гарантувати проведення турніру у 2023 році, оскільки готовий зал потрібно було продемонструвати Європейській конфедерації волейболу ще влітку 2022 року. Однак наголосив: йому запропонували обміняти право на проведення Євро-2023 на організацію турніру у 2025 році, на що він погодився.

"Якщо фінал у серпні, то зал потрібно було показати у липні - не 2023, а 2022 року. А у нас кінь не валявся: пройшов рік і нічого не робилося. А тут ще й війна. Звичайно, ми виграємо цю війну, я у цьому не сумніваюся, і вони [росіяни] будуть розбиті. Але я не думаю, що країна розпочне відбудовувати волейбольні зали. Це було б дуже добре, але людям немає де жити".

"Мене запитали: чи будемо ми готові, на що я відповів - не можемо гарантувати. І тоді мені сказали: "А якщо ми зробимо обмін: дамо вам 2025 рік - чи я не проти?". Я відповів, що "за". Офіційно рішення буде у серпні. Я запитав, а як же відбір на Євро? Мені відповіли, щоб я не турбувався, у них все продумано".

Україна потрапляла на чемпіонат Європи напряму, оскільки мала стати однією з країн-господарок - за результатами Євро-2021 українська команда не здобула прямої путівки. Утім, Михайло Мельник заявляє, що Україна має зберегти пряме місце на турнірі, незважаючи на його перенесення в іншу країну.

"Скоріш за все, чемпіонат Європи-2023 буде не в нас. У якій країні - не знаю, але гадаю, що у тій, яка проходитиме за рейтингом. А нам просто wild card дадуть, щоб ми були без відбору. Але це неофіційно. Це, мабуть, буде у серпні на Конгресі під час жіночого чемпіонату світу у Нідерландах. І на цьому Конгресі, мабуть, і буде оголошено. Думаю, вони спеціально тягнуть, щоб дати можливість пройти нам без відбору".

Що відомо

  • У 2022 році Україна мала приймати Фінал Чотирьох Золотої Євроліги з жіночого волейболу. Однак через повномасштабне вторгнення фінальну частину турніру проводили без господаря - півфінальні ігри провели у Чехії та Франції, а фінал - у Франції.
  • Чоловіча збірна України з волейболу грала на двох останніх розіграшах Євро. Причому Євро-2019 стало для українських волейболістів першим за 14 років - пройшли до чвертьфіналу.
  • На останньому Євро-2021 українці вийшли з групи, однак програли в 1/8 фіналу Росії.
  • Через повномасштабне вторгнення РФ в Україну у Росії відібрали право на проведення і участь на чемпіонаті світу-2022. Турнір перенесли у Польщу та Словенію, а ось Україна отримала право зіграти на ньому.
Читайте також: Збірна України зіграє на чемпіонаті світу з волейболу замість дискваліфікованої Росії
На початок