Федерація баскетболу України засудила можливу участь "Прометея" в Єврокубку: як вони це пояснили

Федерація баскетболу України засудила можливу участь "Прометея" в Єврокубку: як вони це пояснили

Федерація баскетболу України засудила можливу участь "Прометея" в Єврокубку: як вони це пояснили
. FIBA Basketball/EuropeCup

ФБУ проти того, щоб чемпіони України брали участь у змаганнях не під егідою ФІБА.

Федерація баскетболу України негативно відреагувала на внесення чоловічого українського клубу "Прометей" до списку учасників наступного розіграшу Єврокубка з баскетболу.

Чинні чемпіони України наступного сезону виступатимуть у спільній лізі Латвії та Естонії. Крім того, команда може зіграти в міжнародних клубних змаганнях: Лізі чемпіонів або Єврокубку, де організатори вже підтвердили їхнє право на участь. Проте остаточного рішення щодо того, який саме турнір обрати, "Прометей" ще не ухвалив.

Читайте також: Чемпіон України з баскетболу "Прометей" виступатиме у спільній лізі Латвії та Естонії: що про це відомо

Водночас керівництво ФБУ вже висловило свою точку зору щодо можливого виступу слобожанського клубу в Єврокубку. У відкритому листі до "Прометея" президент федерації Михайло Бродський заявив, що подібна ситуація "викликає хвилювання", адже команда не погодила такий крок із ФБУ.

Чому ФБУ засуджує можливий виступ "Прометея" в Єврокубку

Керівництво федерації непокоїть те, що календар Кубка Європи може конфліктувати з календарем Міжнародної федерації баскетболу (ФІБА), а отже й участю гравців "Прометея" у матчах за збірну України, оскільки той проходить під егідою іншої організації – Європейської ліги баскетболу.

"Мова не тільки про саму участь, а й взагалі про факт ведення домовленостей керівництва СК "Прометей" щодо участі у змаганні, яке не є змаганням ФІБА, та участь в якому не узгоджена з ФБУ, – йдеться у зверненні Бродського. – Від початку війни, розпочатої Росією в Україні, ФІБА є повністю солідарною з Україною та всіляко її підтримує... ФІБА весь час іде нам на зустріч, а провідний український клуб у цей час виходить за межі системи змагань ФІБА".

Унаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну за підтримки Білорусі ФІБА, як і Європейська ліга, заборонила участь у своїх змаганнях російським та білоруським клубам і командам. Також Україну звільнили від сплати внесків за участь у змаганнях.

"Враховуючи викладене, Федерація баскетболу України не схвалює участь СК "Прометей" у EuroCup та вважає дії керівництва слобожанського клубу некоректними не лише по відношенню до ФБУ, а й до ФІБА також", – підсумували у федерації.

Як повідомляє ФБУ, на наступному засіданні Виконавчого комітету "буде надана оцінка діям" клубу.

Читайте також: Чемпіонки України з баскетболу не будуть заявлені на наступний сезон: що стало причиною

Як повномасштабна війна Росії проти України вплинула на баскетбол

На початок