Чемпіон України з баскетболу "Прометей" виступатиме у спільній лізі Латвії та Естонії: що про це відомо

Чемпіон України з баскетболу "Прометей" виступатиме у спільній лізі Латвії та Естонії: що про це відомо

Чемпіон України з баскетболу "Прометей" виступатиме у спільній лізі Латвії та Естонії: що про це відомо
. ФБУ

А також увійшов у список учасників баскетбольного Єврокубку.

Чемпіон України з баскетболу "Прометей" проведе наступний сезон у спільній лізі Латвії та Естонії. Про це повідомив журналіст Олександр Прошута, посилаючись на слова президента "Прометея" Володимира Дубінського.

Сезон у баскетбольній Суперлізі 2021/22 було закінчено достроково через вторгнення Росії в Україну. Підсумком чоловічого чемпіонату України стало закріплення турнірних таблиць команд станом на 23 лютого, у якій "Прометей" був лідером.

Читайте також: Чемпіонати України з баскетболу не дограватимуть: хто очолив турнірні таблиці

У перші дні війни "Прометей" вирішив розпустити усі свої команди, відмовившись від виступів у Лізі чемпіонів, де мав провести ще три матчі. І ось тепер все ж відновить свою спортивну діяльність.

Слухайте епізод подкасту "Коментаторська" - про зупинку спорту в Україні та ймовірні шляхи його відновлення.

Яке рішення ухвалив "Прометей"?

Чемпіон України з баскетболу гратиме у наступному розіграші об'єднаного чемпіонату Латвії та Естонії. Заявка "Прометея" уже затверджена, і найближчим часом клуб офіційно про це повідомить. Матчі об'єднаного чемпіонату Латвії та Естонії "Прометей" проводитиме у Ризі.

Спільна баскетбольна ліга Латвії та Естонії - турнір, що проводиться з 2018 року. У сезоні 2021/22 у ньому зіграли 14 команд, а переможцем став ризький ВЕФ.

Крім "Прометея", участь у спільному чемпіонаті Латвії та Естонії мали взяти ще дві українські команди - "Київ-Баскет" та "Будівельник". Проте поки що відповідне рішення не було прийняте.

Паралельно з цим, як повідомляє журналіст Олександр Прошута, "Прометей" готовий брати участь і у чемпіонаті України з баскетболу у разі, якщо він відбудеться. З моменту оголошення про дострокове завершення сезону 2021/22 питання початку нового ще не підіймалося.

Крім цього, чоловіча команда "Прометею" потрапила у список учасників наступного розіграшу Єврокубку з баскетболу, а також Ліги чемпіонів, куди відібралася за підсумками сезону. Однак клуб ще не ухвалив рішення щодо того, у якому з турнірів братиме участь.

Читайте також: Російські клуби не допустили до чоловічої Євроліги з баскетболу: як організатори пояснили це рішення

Що відомо

  • Баскетбольна команда "Прометея" була заснована у вересні 2018 року. З того часу вона пройшла шлях від нижчих ліг до чемпіона України сезону 2020/21.
  • Крім перемоги у чоловічому чемпіонаті України з баскетболу, "Прометей" тріумфував у жіночій баскетбольній лізі. А жіноча команда "Прометея" з волейболу стала переможцем чемпіонату України з волейболу.
  • У сезоні 2021/22 чоловіча команда "Прометею" потрапила у топ-16 команд Ліги чемпіонів. І перед зняттям з турніру мала дві перемоги у трьох поєдинках.

Які інші українські клуби можуть виступати в іноземних чемпіонатах?

  • Гандбол: "Мотор" (Запоріжжя) – підтверджена участь у чемпіонаті Німеччини.
Читайте також: Чемпіон України з гандболу "Мотор" виступатиме в чемпіонаті Німеччини у новому сезоні
  • Волейбол: "Барком Кажани" (Львів) – підтверджена участь у чемпіонаті Польщі. Планували змагатися в цій лізі ще до початку повномасштабного вторгнення, отримали дозвіл на гру в найвищому дивізіоні місцевого чемпіонату.
  • Хокей: "Сокіл" (Київ) – веде перемовини щодо участь в чемпіонаті Польщі, Угорщини або Словаччини. Про це заявив помічник головного тренера київського хокейного клубу.
  • Баскетбол: "Прометей" - виступатиме у спільній лізі Латвії та Естонії, можлива участь "Київ-Баскета" та "Будівельника".
На початок