Російські клуби не допустили до чоловічої Євроліги з баскетболу: як організатори пояснили це рішення

Російські клуби не допустили до чоловічої Євроліги з баскетболу: як організатори пояснили це рішення

Після Ліги чемпіонів російські команди не зможуть грати й у Євролізі.

Російські клуби не зможуть узяти участь у Євролізі та Кубку Європи з баскетболу в сезоні 2022/23. Таке рішення ухвалила Виконавча рада, повідомляє пресслужба турніру на офіційному сайті змагань.

Рада погодила склад команд-учасниць на наступний сезон, серед яких не були включені клуби з Росії. Організатори пояснили таке рішення "подіями, пов'язаними з війною, що триває в Україні", питаннями безпеки учасників турніру, а також появою "труднощів для команд" через міжнародні санкції, які обмежують авіаподорожі й надання віз спортсменам, які проживають у Росії.

Крім того, Євроліга керувалася рішеннями інших спортивних організацій, зокрема Міжнародного олімпійського комітету, УЄФА (футбол), ФІБА (баскетбол) та головних міжнародних федерацій з гандболу, хокею й волейболу. Вплинула на такий крок і позиція 37 міністрів спорту європейських країн, які виступили за бан російських команд.

У минулому сезоні Євроліги брали участь три російські клуби: "ЦСКА Москва", "Унікс" Казань і "Зеніт" Санкт-Петеребург. Проте дограти до кінця сезону вони не змогли, оскільки були усунуті після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

Раніше російські клуби разом із білоруськими були також недопущені й до Ліги чемпіонів.

Читайте також: Російські та білоруські клуби усунули від участі в Лізі чемпіонів з баскетболу

Водночас український "Прометей" був зазначений у списку команд, які організатори погодили для участі в Кубку Європи.

Санкції міжнародної спортивної спільноти проти Росії та Білорусі

На початок