"Я розумію його". Український фристайліст Олександр Абраменко – про мовчання російського колеги після початку війни

"Я розумію його". Український фристайліст Олександр Абраменко – про мовчання російського колеги після початку війни

Ексклюзивно
"Я розумію його". Український фристайліст Олександр Абраменко – про мовчання російського колеги після початку війни
. AP

Український атлет зазначив, що Ілля Буров став єдиним росіянином, хто зв'язався з ним після 24 лютого.

Український фристайліст Олександр Абраменко в інтерв'ю для "Першого" підтримав санкції проти російських спортсменів і водночас зазначив, що з розумінням ставиться до того, що його російські колеги ніяк не коментують повномасштабну війну в Україні, яку розпочала Росія за підтримки Білорусі.

Зокрема, Абраменко згадав російського фристайліста Іллю Бурова. І Абраменко, і Буров піднімались на п'єдестал Олімпійських ігор у 2018 і 2022 роках. При цьому великий резонанс спричинили світлини з Олімпіади в Південній Кореї, коли українець і росіянин обіймались на подіумі. У Китаї ж трапилась схожа історія, однак ініціатором цих обіймів став саме Буров.

Читайте також: "Нікого не обіймав". Абраменко прокоментував фото з представником ОКР після медалі на Олімпіаді-2022

"З одного боку, як спортсмен спортсмена, можу зрозуміти. Що творить твоя держава, ти, може, не підтримуєш, але сказати нічого не можеш. Звісно, як спортсмену, важко втратити всі змагання. Із іншого ж боку, якось треба дати зрозуміти, що це ненормально – те, що робить твоя країна, і ви всі разом маєте за це відповідати", – підкреслив Абраменко в коментарі для "Першого".

Український фристайліст також зауважив, що Ілля Буров став єдиним російським спортсменом, який зв'язався з ним після початку повномасштабної війни:

"Єдиний спортсмен, який мені подзвонив, – це Ілля [Буров]. Росіянин. То я його обійму, то він мене на емоціяхУ 2018 році Олександр Абраменко і Ілля Буров обіймались, коли піднялись на п'єдестал Олімпійських ігор у Пхьончхані. У 2022 році на Іграх у Пекіні Буров підійшов до Абраменко та обійняв його, коли стало відомо, що українець виграв "срібло".. Він дзвонив, я розповідав йому, що відбувається. Він також розуміє це все, але нічого зробити не може. Я розумію його. Напевно, тяжко там щось сказати, те, що треба".

При цьому на запитання, чи можна перервати це мовчання, якщо об'єднатись спортивною спільнотою в Росії, Абраменко відповів, що це може спрацювати. Але він не буде підштовхувати будь-кого до цих дій.

"Якщо в людини є бажання, то є. Якщо ні, то що я можу зробити?" – резюмував українець.
Читайте також: "Вірю: не зламаємося". Срібний призер Пекіна-2022 Абраменко відреагував на вторгнення РФ в Україну

Що відомо

  • Олександр Абраменко – 33-річний український фристайліст, що народився у Первомайському (Харківська область), однак на спортивних змаганнях представляє Миколаївщину.
  • Олександр Абраменко є олімпійським чемпіоном Ігор 2018 року та "срібним" – у 2022. При цьому українець вісім разів виступав на чемпіонатах світу з лижної акробатики, а у 2019 став срібним призером цього турніру.
  • Із початком повномасштабної війни, яку розв'язала Росія, Олександр Абраменко передав на благодійність 100 тисяч гривень, які отримав за "срібло" Ігор у Пекіні від Міністерства оборони України. Також фристайліст виставив на продаж NFT-листівки зі своїм автографом. За їхній продаж він отримав 30 тисяч гривень, які так само передав на благодійність.
Читайте також: Фристайліст Олександр Абраменко віддав гроші за медаль Олімпіади-2022 на потреби українців
На початок