Росіянка Ласіцкене звинуватила голову МОК у "боягузтві" через санкції проти РФ. Їй відповіла українка Левченко

Росіянка Ласіцкене звинуватила голову МОК у "боягузтві" через санкції проти РФ. Їй відповіла українка Левченко

Росіянка Ласіцкене звинуватила голову МОК у "боягузтві" через санкції проти РФ. Їй відповіла українка Левченко
. AP Photos

Українська стрибунка засудила росіянку за її звернення.

Російська легкоатлетка Марія Ласіцкене, що спеціалізується у стрибках у висоту, розкритикувала очільника Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха у "боягузтві" через санкції, запроваджені проти росіян через повномасштабне вторгнення в Україну.

На початку повномасштабного вторгнення майже усі міжнародні спортивні федерації запровадили санкції проти спортсменів з Росії та Білорусі, обмеживши їхню участь або ж взагалі заборонивши їм змагатися на турнірах. Частина з них ухвалила рішення після того, як отримала відповідні рекомендації від МОК.

У легкій атлетиці санкції проти Росії тривають з 2015 року - з моменту допінг-скандалу. І якщо на Олімпіаді-2020 росіянам дозволили виступити як нейтральним атлетам, то вже у 2022 році повністю відмовили у виступі на міжнародних турнірах - саме через вторгнення Росії в Україну.

Через ситуацію з недопущенням російських атлетів Ласіцкене написала відкритого листа очільнику МОК. У ньому вона розкритикувала його через непослідовність дій, пов'язаних з санкціями відносно усього російського спорту та звинуватила у боягузтві через відмову їх скасувати.

Зокрема, Ласіцкене здивували заяви Баха щодо того, що санкції були накладені на російських атлетів через неможливість гарантії для них умов безпеки. І вважає, що таким чином очільник МОК просто переклав з себе відповідальність.

"Не сумніваюся, що вам не вистачить сміливості та гідності зняти покарання з російських атлетів. Адже тоді вам доведеться визнати, що усі ці місяці ви порушували хартію МОК, а статути міжнародних федерацій перетворилися з реальних документів у нікому не потрібні папери. Але я прошу вас припинити перекладати відповідальність за те, що відбувається у спортивному світі з себе на "турботу про російських атлетів".

У тексті звернення Ласіцкене назвала "війною" дії Росії проти України. Але наголосила, що страждають від неї не лише українські спортсмени, але й ті росіяни, які "живуть у РФ і думають над тим, що відбувається в Україні".

"Мої основні колеги по сектору - українські дівчата, і я досі не знаю, що їм сказати та як дивитися в очі. Вони, їхні друзі та родичі, переживають те, що не мусить переживати будь-хто з людей. Упевнена, що нічого з цього не має бути, і жодні аргументи не переконають мене в оберненому. Але ви [Томас Бах] усього цього не знаєте та надаєте перевагу не звертати увагу на те, що атлети, які живуть у Росії, думають і як живуть з тим, що відбувається в Україні. Якщо б ви справді переймалися за долі спортсменів, то не вимагали б від них висловитися на цю тему, а спробували б завдяки спорту об'єднати світ. Але ви обрали найпростіше для вас рішення: відсторонити усіх за принципом громадянства".

Що відповіла Юлія Левченко?

Українська стрибунка у висоту розкритикувала Ласіцкене за її листа на адресу Томасу Баху. І зізналася: хоча перед цим українські спортсменки підтримували росіян навіть попри анексію Криму і окупацію Донбасу, зараз вона має абсолютно інше відношення.

Відповідь Юлії Левченко у коментарі під дописом Марії Ласіцкене
Відповідь Юлії Левченко у коментарі під дописом Марії Ласіцкене. Instagram Марії Ласіцкене
"Ми вас підтримували як могли. Ціною власної репутації не втрачали співчуття. Навіть після анексії Криму і початку війни на сході України. Хотілося вірити у думку "не всі такі", навіть коли вас не допускали на міжнародні старти через порушення правил вашою ж країною. А коли допускали, я особисто щиро переймалася, бажала вдачі".

"Але коли вранці 24 лютого розпочалося повномасштабне вторгнення, а у 5 км від мого дому прилітає ракета, коли я тремчу від страху о 4 ранку і не знаю, кому першому подзвонити. Коли отримую смс від тренера: "Юлю, збирай сумки", - а у відповідь жодного слова від російського спортсмена. Навіть навпаки: концерти на честь війни і практично одностайна підтримка",

"Це не спорт поза політикою чи політика у спорті. Це людські життя. Життя. Це найцінніше, не медалі і рекорди. Це право просто існувати на цій землі, ходити та дихати. Дорослі, старі та діти. Більшість сидить у підвалах, багато поранені, у багатьох психологічна травма на все життя, а когось позбавили життя".

"Ви вважаєте, що спорт важливіше права жити? Вас не допускають, бо ви - росіянка? А нас вбивають, просто тому що ми українці. Відчуваєте різницю?" - написала Левченко під дописом Ласіцкене в Instagram.

Що відомо

  • Ласіцкене брала участь лише на Олімпіаді-2020. На Ігри у Ріо-де-Жанейро її не допустили через дискваліфікацію усіх російських легкоатлетів, викликану допінг-скандалом.
  • Ласіцкене не висловлювалася щодо війни Росії в Україні. Хоча відмовилася від зустрічі з міністром спорту Росії, яку організовували у березні.
  • На Іграх у Токіо Ласіцкене виступала під прапором олімпійського комітету Росії через рішення WADA щодо відсторонення Росії від участі на міжнародних змаганнях.
  • У 2021 році Ласіцкене виступила на двох етапах Діамантової ліги - в обох здобула перемогу.
  • У червні Ласіцкене розкритикувала ідеологів створення "російської Діамантової ліги" через відсутність інтересу у глядачів.
Читайте також: У РФ анонсували старт власної "Діамантової ліги" після відсторонення легкоатлетів. Їх порівнюють з "похоронами"
На початок