Україна вперше за три роки здобула "золото" на Кубку світу з художньої гімнастики

Україна вперше за три роки здобула "золото" на Кубку світу з художньої гімнастики

Україна вперше за три роки здобула "золото" на Кубку світу з художньої гімнастики
. Вікторія Онопрієнко. Фото: URGF

Золоту медаль принесла Вікторія Онопрієнко.

Збірна України з художньої гімнастики здобула "золото" на етапі Кубка світу, що проходить в італійському Пезаро. Її авторкою стала українка Вікторія Онопрієнко.

Етап Кубка світу з художньої гімнастики у Пезаро став заключним у сезоні 2022 року. До нього Україна підходила вже маючи одну медаль - Онопрієнко у вправах зі стрічкою здобула "бронзу" на етапі у Софії.

Читайте також: Українка Онопрієнко здобула "бронзу" у вправах зі стрічкою на Кубку світу з художньої гімнастики

Онопрієнко була єдиною представницею України у фіналах заключного дня змагань Кубка світу. У передостанній день вона змагалася у багатоборстві, де посіла восьме місце - ще одна українка Меланія Тур стала 20-ю.

У заключний день змагань Онопрієнко виступала у фіналах вправ з булавами і вправ зі стрічкою. Туди вона відібралася з четвертим та п'ятими результатами відповідно.

У першому для себе фіналі українська гімнастка показала лише восьмий результат. Проте у вправах зі стрічкою Онопрієнко вдалося тріумфувати.

Перед фіналом вправ зі стрічкою головними претендентками на "золото" були 2-разові призерки чемпіонатів світу Софія Рафаеллі та Мілена Бальдассаррі. Саме вони посіли перше та друге місця у кваліфікації.

Онопрієнко, зрештою, випередила обох італійських гімнасток. Головна конкуренція у фіналі для українки пройшла з Рафаеллі, але італійку Онопрієнко випередила на 0.4 бали за рахунок вищої технічної цінності елементів.

Художня гімнастика. Кубок світу. Вправи зі стрічкою (фінал)

  1. Вікторія Онопрієнко (Україна) - 30.900
  2. Софія Рафаеллі (Італія) - 30.400
  3. Єкатєріна Вєдєнєєва (Словенія) - 29.550

Відео виступу Вікторії Онопрієнко у фіналі

Що означає результат Онопрієнко?

  • Перша медаль України за три роки на Кубку світу з художньої гімнастики в особистих змаганнях. Востаннє нагороду здобувала Влада Нікольченко на етапі у румунській Клуж-Напоці (вправи з булавами). Тоді ж, у 2019 році, Україна здобувала останні золоті медалі загалом на рівні Кубка світу - ще чотири нагороди виграно у командних змаганнях.
  • Друга медаль України у сезоні Кубка світу з художньої гімнастики і друга саме для Онопрієнко ("бронза" у вправах зі стрічкою на етапі у Софії).
  • Онопрієнко лише вдруге виграє медаль на рівні Кубків світу. Перед цим вона здобувала нагороди на гран-прі з художньої гімнастики: у 2021 році вона виграла чотири медалі на етапі в Марбельї.

Хто така Вікторія Онопрієнко

  • 18-річна українська гімнастка з Києва.
  • На рівні Кубків світу зі спортивної гімнастики Онопрієнко змагається з 2019 року. У 2021-му в Софії вона посіла п'яте місце у вправах з булавами, а також шосте - у багатоборстві та вправах з м'ячем.
  • У 2021 році Онопрієнко виступила на Олімпіаді-2020. Найкращий результат - сьоме місце у вправах з булавами.
На початок