У більшості випадкові ключовим був саме другий матч.
Збірна України з футболу – у кроці від виходу на чемпіонат світу-2022. Синьо-жовтій команді залишилося зіграти лише один матч, фінал раунду плей-оф, проти збірної Вельсу: перемога у цій грі виведе Україну на Мундіаль.
Першого суперника у плей-оф Україна уже пройшла: перемога над Шотландією з рахунком 3:1, яку головний тренер Олександр Петраков окреслив як "малесенький крок" до Катару.
Читайте також: Україна зіграє у фіналі плей-оф за ЧС-2022 з футболу: хто в суперниках та коли відбудеться гра
Якщо Україна обіграє Вельс, то не лише вийде на чемпіонат світу, але й перерве невдалу серію в плей-оф. Усі чотири попередні спроби пробитися на мундіаль через раунд плей-оф були неуспішними для українців. До того ж, у трьох випадках з чотирьох усе вирішував саме другий (тобто фінальний) матч.
Суспільне Спорт згадує, коли збірна України грала у плей-оф чемпіонату світу і чим закінчувалися для неї ці протистояння.
Відбір на ЧС-1998: Україна проти Хорватії - поразка
- Результати матчів: 0:2 та 1:1
Кваліфікація на мундіаль 1998 року стала дебютною в історії збірної України. Той відбір синьо-жовта збірна проводила зі своїм першим "зірковим" складом: за збірну грали Шевченко, Ребров, Шовковський та інші гравці. І лише в останньому турі Україна втратила пряму путівку на чемпіонат світу, потрапивши у плей-оф на Хорватію.
Ключовим моментом у плей-оф проти Хорватії для українців став перший поєдинок, який в гостях закінчився поразкою 0:2. На старті матчу-відповіді у Києві синьо-жовті забили два швидкі голи, та один з них скасували через офсайд. І у підсумку Україна не перемогла Хорватію вдома, закінчивши матч з рахунком 1:1.

- Що відбулося далі: Україна розпочала підготовку до Євро-2000, яке закінчилося другою поспіль невдалою боротьбою за перше місце і плей-оф. А ось Хорватія завдяки перемозі над Україною, не лише вийшла на чемпіонат світу, а ще й стала бронзовим призером турніру - результат, який упродовж 20 років був найкращим в її історії.
Відбір на ЧС-2002: Україна проти Німеччини - поразка
- Результати матчів: 1:1 та 1:4
Кваліфікацію на чемпіонат світу-2022 збірна України проводила під керівництвом Валерія Лобановського - легендарний тренер поєднував обов'язки тренера національної команди з роботою у "Динамо". Попри відсутність топзбірних у відборі (Польща, Білорусь, Вельс, Норвегія, Вірменія), Україна упродовж відбору боролася лише за місце у плей-оф. А уже там отримала у суперники непросту збірну Німеччини - триразового на той момент чемпіона світу.
Українцям вдалося втримати інтригу у протистоянні проти Німеччини до другого поєдинку. Домашній матч у Києві українці звели до нічиєї 1:1 - все мала визначити гра у Мюнхені.
Однак у Німеччині українці зазнали розгромної поразки 1:4. Ключовим моментом стали перші 15 хвилин зустрічі, за підсумками яких синьо-жовті програвали 0:3. А єдиний гол Україна, зусиллями Андрія Шевченка, забила лише на 90-й хвилині.
Андрій Шевченко закінчив відбіркову частину ЧС-2002 як найкращий бомбардир - 10 голів.
- Що відбулося далі: у 2004 році Україна не пройшла навіть у плей-оф відбору на Євро, а ось у 2006-му вперше в історії зіграла на чемпіонаті світу, вигравши відбіркову групу. Німеччина ж, як і Хорватія чотири роки до того, досягла високого результату на Мундіалі-2002: "Бундестім" дійшов аж до фіналу, де програв Бразилії.
Відбір на ЧС-2010: Україна проти Греції - поразка
- Результати матчів: 0:0 та 0:1
Наступного плей-оф на рівні чемпіонатів світу та Європи Україні довелося чекати аж вісім років. У плей-оф збірна України отримала найменш рейтингового з можливих суперників. Замість Франції, Португалії та Росії синьо-жовті боролася за вихід на мундіаль з Грецією.
Підсумок матчу між Україною та Грецією визначив один м'яч. Після безгольової нічиєї у Греції команди прибули у Донецьк - уперше вирішальний матч за вихід на турнір проводився не в Києві.
У Донецьку ж Україна зазнала поразки, пропустивши гол на 31-й хвилині. Синьо-жовтим потрібно було забивати двічі, щоб вийти на чемпіонат світу (на той момент діяло правило виїзних м'ячів). Однак у підсумку українці взагалі не забили жодного і програли.

- Що відбулося далі: у 2012-му році Україна уперше зіграє на Євро як господар турніру. Греція ж на чемпіонаті світу у Південній Африці здобула першу в історії перемогу, але для виходу у плей-оф турніру їй довелося чекати ще чотири роки.
Відбір на ЧС-2014: Україна проти Франції - поразка
- Результати матчів: 2:0 та 0:3
Останньою спробою України (перед відбором на ЧС-2022) вийти через плей-оф на чемпіонат світу була кваліфікація на Мундіаль 2014 року. І попри підсумковий результат, ця можливість була найкращою серед усіх в історії української збірної.
З новим поколінням футболістів (Андрій Шевченко, Олександр Шовковський, Андрій Воронін закінчили кар'єру після Євро-2012) українці зупинилися у кроці від перемоги у групі, де також грала збірна Англії. Лише через невдалий початок відбору (два очки у трьох матчах) синьо-жовті програли її англійцям, хоча вийшли у плей-оф, натрапивши на Францію.
Саме проти французів Україна вперше в історії виграла у плей-оф - домашній поєдинок закінчився перемогою з рахунком 2:0. У матчі-відповіді українцям було достатньо забити бодай раз, щоб покращити свої шанси на вихід - у такому разі французам треба було б відзначитися у воротах синьо-жовтих мінімум чотири рази.

Але забити хоча б одного разу у Франції не вдалося. Вже у першому таймі українці програвали 0:2. А у другому таймі пропустили втретє, програвши французам за сумою двох матчів з рахунком 2:3.
- Що відбулося далі: попри виліт від Франції, Україна отримала нагороду від ФІФА наприкінці 2013 року як збірна, що показала найбільший прогрес. А вже у наступному відборі на Євро вперше в своїй історії пройшла плей-оф для участі у фінальній частині міжнародного турніру. Франція ж обмежилася участю у чвертьфіналі (поразка від Німеччини), але це був лише перший турнір під керівництвом чинного тренера команди Дідьє Дешама, який вивів її у фінал Євро-2016 та здобув перемогу на ЧС-2018.