Збірна України з біатлону назвала остаточний склад команди "А" на сезон 2022/23

Збірна України з біатлону назвала остаточний склад команди "А" на сезон 2022/23

Збірна України з біатлону назвала остаточний склад команди "А" на сезон 2022/23
Pavlo Zarovetskyi

У чоловічій та жіночих командах відбулося по одній зміні.

Збірна України з біатлону назвала остаточний склад основної команди "А" для підготовки до сезону 2022/23 після внесення корективів у список біатлоністів чоловічої та жіночої збірних. Про це в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт розповів державний тренер збірної України Євген Колупаєв.

Склад команди "А" попередньо назвали ще наприкінці квітня. Він був неповним: головний тренер чоловічої збірної України з біатлону Юрай Санітра визначився лише з п'ятьма представниками основної команди, тоді як у список мали увійти шість.

Читайте також: Збірна України з біатлону назвала склад команди "А" на підготовку до сезону 2022/23

Перед стартом підготовки до сезону 2022/23 державний тренер збірної України з біатлону Євген Колупаєв повідомив XSport оновлений список спортсменів, які увійшли до складу команди "А".

Суспільне Спорт зв'язалося з Колупаєвим щодо ситуації зі складом збірної України. Він підтвердив, що шостим учасником чоловічої команди "А" став біатлоніст Денис Насико, який перед цим входив до списку біатлоністів команди "Б".

А ось у жіночій команді "А" відбулася зміна. Замість Юлії Журавок до складу увійшла Анна Кривонос. За словами Колупаєва, відповідне рішення було прийняте за проханням самої Журавок, яка має маленьку дитину і хотіла б залишитися в Україні - її перевели до команди "Б".

"Будуть готуватись, після вкатування проведуть контрольні старти, а там уже – хто куди потрапить. У принципі, ніхто ще не каже, що всі з команди "А" обов’язково будуть закривати Кубок світу. На перший етап, може, шість осіб поїде, а потім уже по п’ять. У будь-якому разі хтось один буде переходити на Кубок IBU", - зазначив Колупаєв.

Таким чином, оновлений і остаточний склад збірної України для підготовки до сезону 2022/23 виглядає наступним чином:

  • Жінки: Юлія Джима, Олена Білосюк, Дар'я Блашко, Ірина Петренко, Анастасія Меркушина, Анна Кривонос
  • Чоловіки: Дмитро Підручний, Антон Дудченко, Богдан Цимбал, Артем Прима, Тарас Лесюк, Денис Насико

До складу команди "А" збірної України не увійшов біатлоніст Артем Тищенко - учасник двох Олімпійських ігор (2018 та 2022 років). Він був одним з претендентів на це місце, але рішенням тренерської ради його отримав Насико.

Склад команд "Б" збірної України з біатлону не оголошений. Однак, як повідомив Євген Колупаєв, підготовку з представницями резервної команди, яка проходитиме у Тернополі, має розпочати Валентина Семеренко, хоча вона досі не виходила з ним на зв'язок.

"Вона не виходила на зв’язок, але ми залишили її в команді "Б". Якщо вона бажає готуватись із командою "Б" із Ігорем Ященком – то будь ласка, нема проблем. Ніхто її звідти не відраховував. А якщо вона захоче готуватись самостійно – я не заперечую, досвіду має вистачити".

Розпочати підготовку збірна України планує у Сянках. Збір чоловічої команди запланований на 29 травня, а ось жіноча команда розпочне готуватися майже через тиждень - 6 червня. Наприкінці червня - на початку липня планується закордонний збір для обох збірних.

"Старші тренери вже надали план. За попереднім календарем жіноча збірна з 30 червня виїздитиме до Австрії в Обертіліах. А з першого липня чоловіча команда планує збір в Обергофі в Німеччині. Але як воно буде насправді… Ми вже зідзвонились із готелями, із розміщенням проблем не повинно бути. Але неясно, як буде з фінансами. Поки що нічого конкретного сказати не можу".

Що відомо

  • Денис Насико у сезоні 2021/22 дебютував на етапах Кубка світу через спалах коронавірусу у чоловічій збірній. В Естерсунді він фінішував 41-м в індивідуальній гонці та 106-м у спринті. Після цього Насико провів решту сезону за команду "Б" (найкращий результат - четверте місце у спринті на етапі Кубка IBU у Брезно-Осрблі).
  • Анна Кривонос увійшла до команди "А" на сезон 2021/22. Однак так і не провела жодної гонки на рівні Кубка світу і змагалася лише на Кубку IBU (найкращий результат -14-е місце у суперспринті). Також в активі Кривонос одна гонка на рівні Кубка світу - у сезоні 2018/19 вона фінішувала 74-ю у спринті у Голменколлені.
  • Перед стартом сезону 2022/23 у жіночій збірній Україні відбулася зміна тренера: замість Уроша Велепця, який пішов працювати у Німеччину, команду очолив Олександр Кравченко.
Читайте також: Чому Урош Велепець покинув збірну України та пішов працювати у Німеччину: пояснення тренера
  • У сезоні 2021/22 Україна здобула лише одну медаль на рівні Кубка світу з біатлону - Артем Тищенко та Дар'я Блашко стали бронзовими призерами одиночної естафети.
На початок