Бігунки Ткачук та Рижикова здобули "срібло" та "бронзу" етапу Діамантової ліги на 400 метрів з бар'єрами

Бігунки Ткачук та Рижикова здобули "срібло" та "бронзу" етапу Діамантової ліги на 400 метрів з бар'єрами

Бігунки Ткачук та Рижикова здобули "срібло" та "бронзу" етапу Діамантової ліги на 400 метрів з бар'єрами
. AP Images

Обидві українки показали найкращий результат сезону.

У Бірмінгемі розпочався другий етап Діамантової ліги - найпрестижнішого комерційного турніру з легкої атлетики. Участь у ньому взяли представники України, і першим стартували бігунки Анна Рижикова та Вікторія Ткачук.

Для Рижикової етап Діамантової ліги у Бірмінгемі став другим легкоатлетичним турніром у літній частині сезону. На турнірі в італійській Савоні українська бігунка здобула "срібло". А ось Ткачук взагалі не мала стартів у 2022 році.

Читайте також: Українка Рижикова "сріблом" відкрила літній сезон у бігу на 400 метрів з бар'єрами: результат

Рижикова та Ткачук кілька разів трімфували у попередньому сезоні Діамантової ліги. Рижикова здобула три "срібла" та три "бронзи", Ткачук обмежувалася бронзовою нагородою на етапі в Осло.

На етапі у Бірмінгемі Рижикова та Ткачук протистояли кільком зірковим опонентками. Серед них - срібна призерка Олімпіади-2020 у бігу на 400 метрів з бар'єрами Далайла Мухаммад, бронзова призерка Ігор у Токіо в естафеті Джаньєв Рассел, призерка південноамериканських змагань з бігу Джанна Вудрафф.

І Рижиковій, і Ткачук вдалося фінішувати на подіумі. Причому Ткачук випередила Рижикову й інших конкуренток у боротьбі за "срібло" на останніх 50 метрах дистанції і фінішувала другою. Переможницею забігу стала Мухаммад.

Біг на 400 метрів з бар'єрами. Жінки (фінал)

  1. Далайла Мухаммад (США) - 54.54 секунд
  2. Вікторія Ткачук (Україна) - 55.25 секунд
  3. Анна Рижикова (Україна) - 55.37 секунд

Що відомо

  • 32-річна Рижикова - учасниця двох Олімпіад та бронзова призерка Лондону-2012 в естафеті 4х400 метрів. На Іграх у Токіо вона дійшла до фіналу 400-метрівки з бар'єрами і фінішувала п'ятою.
  • Рижикова - 3-разова призерка чемпіонатів Європи: "срібло" у 2012 та 2018 роках у бігу на 400 метрів з бар'єрами, а також "срібло" в естафеті 4х400 метрів на Євро-2014.
  • У 2021 році Рижикова встановила дев'ять з десяти найкращих результатів у своїй кар'єрі у бігу на 400 метрів з бар'єрами.
  • Ткачук у 2021 році дебютувала на Діамантовій лізі. Найкращий результат 27-річної атлетки - третє місце на етапі в Осло.
  • Ткачук п'ять разів оновлювала особисті рекорди у сезоні 2021 року на дистанції 400 метрів з бар'єрами. Востаннє - у фіналі Діамантової ліги у Цюриху (53.76 секунди).
На початок