Російський гімнаст Іван Куляк отримав дискваліфікацію на один рік через демонстрацію символу "Z" на змаганнях

Російський гімнаст Іван Куляк отримав дискваліфікацію на один рік через демонстрацію символу "Z" на змаганнях

Російський гімнаст Іван Куляк отримав дискваліфікацію на один рік через демонстрацію символу "Z" на змаганнях
. Іван Куляк. Фото: скріншот з трансляції

Якщо через рік бан усіх російських гімнастів залишатиметься в силі, дискваліфікацію Куляка буде продовжено.

Російський спортивний гімнаст Іван Куляк офіційно отримав покарання за демонстрацію підтримки війни Росії проти України. Відповідне рішення було опубліковано на офіційному сайті Міжнародної федерації гімнастики (FIG).

На початку березня Куляк виступив на останньому турнірі, до якого були допущені росіяни, – на етапі Кубка світу в Досі, де він виграв "бронзу" на паралельних брусах. На церемонію нагородження, на якій був присутній і українець Ілля Ковтун, який виборов "золото", російський спортсмен вийшов із літерою "Z" на формі – символом вторгнення в Україну. Після цього FIG відкрила дисциплінарне провадження та розпочала розслідування інциденту.

Дисциплінарна комісія Фонду гімнастичної етики (GEF) ухвалила рішення покарати Куляка за "порушення правил FIG".

Які покарання отримав Куляк

  • Результат гімнаста на етапі Кубка світу в Досі анульовано. Він вважається дискваліфікованим і має повернути бронзову нагороду, а також призові за неї (500 франків або еквівалент у доларах). Імовірно, медаль перейде азербайджанцю Івану Тіхонову, який посів четверте місце.
  • Куляку заборонена участь у будь-яких змаганнях або подіях під егідою FIG чи організованих будь-яким її членом на один рік (від 17 травня). Наразі російські спортсмени в будь-якому разі безстроково усунені від змагань через повномасштабне вторгнення їхньої країни в Україну. Тож, якщо бан досі діятиме через рік, до дискваліфікації Куляка додадуть ще шість місяців від моменту, коли буде знято заборону на участь росіян.
  • Куляк зобов'язаний додатково заплатити штраф сумою 2000 швейцарських франків як компенсацію за витрати комісії на роботу над його справою.

Водночас комісія не знайшла порушень правил з боку голови російської делегації Валєнтіни Родіоненко та тренера гімнаста Ігоря Калабушкіна, тож жодного покарання вони не нестимуть.

Куляк має право подати апеляцію на рішення фонду впродовж 21 дня.

Читайте також: Російський олімпійський чемпіон з гімнастики очолив одну з колон на "параді 9 травня" в Москві: фото

Як карають російських спортсменів через війну проти України

Читайте також: Вторгнення Росії в Україну, день 84. Текстовий онлайн
На початок