Колишня російська гімнастка й депутатка Аліна Кабаєва потрапила до підсанкційного списку Великої Британії

Колишня російська гімнастка й депутатка Аліна Кабаєва потрапила до підсанкційного списку Великої Британії

Колишня російська гімнастка й депутатка Аліна Кабаєва потрапила до підсанкційного списку Великої Британії
. AP

Ексгімнастка потрапила під санкції як частина "найближчого оточення" президента Російської Федерації Владіміра Путіна.

Олімпійська чемпіонка з художньої гімнастики 2004 року, росіянка Аліна Кабаєва, потрапила до нового списку підсанкційних осіб уряду Великої Британії через повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Колишня гімнастка ввійшла до переліку "родини та друзів Путіна – тих, кому він дарує державні посади й багатства в обмін на їхню невмирущу вірність". До санкцій, зокрема, входять замороження активів та заборона на в'їзд до Великої Британії.

Британський уряд пояснив це рішення тим, що Кабаєву підозрюють у "тісних особистих зв'язках" із Путіним. Також раніше спортсменка була депутаткою Державної думи від партії "Єдина Росія". Крім того, з 2014 року Кабаєва очолює раду директорів у "Національній медіагрупі", що володіє, зокрема, активами "Пєрвого канала".

"Ми розкриваємо й націлюємося на тіньову мережу, що підтримує розкішний стиль життя Путіна, та затискаємо лещата на його найближчому оточенні, – заявила міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс. – Ми продовжуватимемо запроваджувати санкції проти всіх, хто допомагає й спонукає агресії Путіна, допоки Україна не переможе".

У березні було запущено петицію, в якій активісти з Росії, Білорусі та України вимагали від уряду Швейцарії, де нібито "переховувалася" ексдепутатка, "возз'єднати Аліну "Єву Браун" Кабаєву з її "фюрером" та переконатися, чи законним було її перебування в країні. Петиці набрала понад 74 тисячі підписів.

Наступного місяця Кабаєва з'явилася на публіці в Москві на фестивалі гімнастики, названому на її честь – "Аліна". До її сукні була причеплена заборонена в Україні георгіївська стрічка, а серед символіки, присутньої на події, були літери "Z", що стали символом російської війни проти України.

Читайте також: Російська кіберкоманда Virtus.pro розірвала контракт із гравцем, який намалював літеру "Z" під час турніру

Хто така Аліна Кабаєва

  • 39-річна колишня російська художня гімнастка та політична діячка.
  • Олімпійська чемпіонка 2004 року, бронзова призерка Олімпіади-2000.
  • 9-разова чемпіонка світу, 15-разова чемпіонка Європи.
  • У 2001-му була дискваліфікована на два роки через допінг та позбавлена шести золотих медалей чемпіонату світу. Титул абсолютної чемпіонки тоді перейшов українці Тамарі Єрофеєвій.
Читайте також: Вторгнення Росії в Україну, день 79. Текстовий онлайн
На початок