"З боку Росії отримували побажання смерті". Українська бігунка Анна Рижикова – про реакцію росіян на війну в Україні

"З боку Росії отримували побажання смерті". Українська бігунка Анна Рижикова – про реакцію росіян на війну в Україні

"З боку Росії отримували побажання смерті". Українська бігунка Анна Рижикова – про реакцію росіян на війну в Україні
. AP

Спортсменка – про "дикість" і нерішучість росіян та різницю з українцями й реакцією інших країн.

Бронзова призерка олімпійських ігор-2012, українська бігунка Анна Рижикова, поділилася досвідом спілкування з російськими спортсменами після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Про те, яку тенденцію вона помітила в їхній поведінці, Рижикова розповіла в інтерв'ю сайту Федерації легкої атлетики України.

Українка поділилася, що з початком повномасштабної війни їй написав із підтримкою один із російських спортсменів, проте відмовився публічно засудити агресію з боку Росії.

"Сказав, що розуміє, що відбувається, але боїться за свою сім’ю, тому не може робити ніяких заяв чи протестів. [Казав], що все це не допоможе, бо проти політики неможливо йти, – розповіла Рижикова. – І тут я зрозуміла, наскільки ми різні. Українці завжди відстоюють свої права й свободи як у житті, так і в спорті. Тепер я впевнена, що ніхто з українців у їхній бік навіть не подивиться. Якими б хорошими людьми вони не були і як би нам не співчували, але вони спортсмени, а значить, це лідери думок. І вони при цьому мовчать!"

Натомість серед білорусів, каже Анна, "є кілька спортсменів, які відкрито підтримують Україну. Два роки тому вони виступили проти режиму Лукашенка, дехто навіть був змушений залишити країну".

Хоча нині противники санкцій проти російських спортсменів апелюють до того, що ті нібито не підтримують дії влади, Рижиковій, за її словами, писали багато атлетів з РФ, які демонстрували протилежну поведінку.

"Насправді від росіян я отримала багато повідомлень, але не зі словами підтримки, а зі зворотним змістом, – зізнається легкоатлетка. – У перші дні я виставила пост, який навіть не був надто агресивним, зате на мене стільки всього вилилося! І так, саме від спортсменів. Я навіть не знала, що стільки людей мене може знайти в Instagram. У той момент зрозуміла, наскільки там все сумно".

"Ми, як і всі, в перші дні намагалися показати правду, розповісти, що насправді відбувається, хотіли достукатися до людей, які нам ніби як мають довіряти, адже ми змагалися на одних стадіонах. Ми намагалися донести всім, що у нас війна, – згадує Рижикова. – У відповідь з боку Європи й світу отримали шалену підтримку, а з боку Росії зустрічали слова про те, що це все вигадка, що звичайні люди нічого не можуть зробити, або отримували побажання смерті. Це просто дикість".

Читайте також: "Вони – гнилий народ". Дзюдоїстка Ірина Кіндзерська – про спортсменів із РФ і втечу з облоги Ірпеня

Як у легкій атлетиці реагують на війну в Україні

Читайте також: Вторгнення Росії в Україну, день 71. Текстовий онлайн
На початок