Російська кіберкоманда Virtus.pro розірвала контракт із гравцем, який намалював літеру "Z" під час турніру

Російська кіберкоманда Virtus.pro розірвала контракт із гравцем, який намалював літеру "Z" під час турніру

Російська кіберкоманда Virtus.pro розірвала контракт із гравцем, який намалював літеру "Z" під час турніру
instagram.com/puredota

У клубі зазначили, що "шоковані суворістю покарання", до якого призвела ситуація з членом їхньої команди, але все одно попрощалися з ним через репутаційні наслідки.

Російська кіберспортивна команду Virtus.pro розірвала контракт із Іваном "Pure" Москаленком через інцидент на турнірі DPC-ліги Східної Європи. Про це Virtus.pro повідомили на своєму офіційному сайті.

Під час матчу в Dota 2 проти MindGames Pure намалював на мінікарті літеру "Z", що стала символом підтримки війни Росії проти України. Після цього гравець запевняв, що "навіть не думав, коли малював, що ця літера вийде" й що "це вийшло повністю несвідомо". Проте організатори змагань дискваліфікувала команду Virtus.pro та позбавила їх перемоги в турнірі.

Читайте також: Гравець російської кіберкоманди Virtus.pro намалював символ "Z" під час гри Dota 2. Команду дискваліфікували

На Pure також чекало й особисте покарання від власної команди, яка провела "внутрішнє розслідування" й вирішила припинити співпрацю зі спортсменом.

"Ми шоковані суворістю покарання від Valve, – заявила Virtus.pro. – Знаючи підхід видавця до застосування дисциплінарних стягнень за численними ситуаціями з минулого, рішення про дискваліфікацію всієї команди з турніру DPC за малюнок на мінікарті від одного гравця – справжній прецедент".

Команда зазначила, що "будь-які вчинки мають наслідки, незважаючи на те, були вони при цьому умисними, чи ні". Virtus.pro запевнила, що "послідовно виступає проти розпалювання ворожнечі й ненависті в кіберспорті" та розірвала контракт із Pure "за дії, негідні професійного гравця, які призвели до дискваліфікації команди з турніру й нанесли колосальну шкоду стосункам клубу з міжнародною кіберспортивною спільнотою".

Читайте також: Російські команди остаточно видалили з відеогри FIFA 22 у свіжому оновленні

Що відомо

  • Virtus.pro – найвідоміша російська кіберспортивна команда, що була заснована в 2003 році та входить до топ-5 світу за сумою виграних призових.
  • На останньому турнірі The International з Dota 2 Virtus.pro розділили п'яте-шосте місце, вигравши 1.4 млн доларів призових.
  • Крім Dota 2, Virtus.pro мають команди й у інших кіберспортивних дисциплінах, зокрема Counter-Strike: Global Offensive.
Читайте також: Вторгнення Росії в Україну, день 66. Текстовий онлайн
На початок