Міжнародна рада військового спорту поки утримується від санкцій проти Росії та Білорусі.
Попри повномасштабну війну, яку Росія веде проти України, Санкт-Петербург усе одно планує провести Всесвітні ігри військовослужбовців серед кадетів, що мають відбутися 4-12 серпня 2022 року. Як повідомляє Inside the Games, Міжнародна рада військового спорту (CISM) поки що не збирається відбирати в Росії право на проведення змагань.
Про те, що Рада директорів CISM ухвалила рішення не карати за широкомасштабне вторгнення до України спортсменів, які представляють Збройні сили Росії та Білорусі, повідомив голова комітету скелелазіння й керівник ЦСКА, росіянин Артьом Громов. На його думку, таким чином CISM лишається вірною девізу "Дружба – через спорт!", адже організація "завжди була поза політикою".
Таким чином CISM не наклала на РФ і РБ жодних санкцій: їхні спортсмени навіть зможуть виступати під прапором своїх держав.
Україна, як і Росія та Білорусь, є членом CISM, проте не має представництва в Раді директорів. Натомість до неї входить російський генерал, керівник Військового інституту фізичної культури в Санкт -Петербурзі Олег Боцман, родом із Варварівки Миколаївської області. Очолює CISM француз Ерве Піккірільо.
Всесвітні ігри військовослужбовців проходять з 1995 року, зокрема Росія приймала зимові Ігри 2017 року. У 2010-му відбулися перші Ігри військовослужбовців серед кадетів. Прийдешні змагання в Росії мають стати третіми в історії.
У Всесвітніх іграх військовослужбовців серед кадетів-2022 планують узяти участь 20 країн. Змагання проходитимуть у військово-спортивному багатоборстві, легкій атлетиці, спортивному орієнтуванні, кульовій стрільбі, волейболі, плаванні та літньому біатлоні.
Читайте також: У Росії забрали етап Гран-прі з фігурного катання на сезон 2022/23: нові санкції ISU через війну в Україні
Санкції міжнародної спортивної спільноти проти Росії та Білорусі
- Легка атлетика: заборонена участь Росії та Білорусі, Бостонський марафон забороняє участь резидентів РФ і РБ
- Теніс: заборонена участь збірних Росії та Білорусі, тенісисти можуть виступати як нейтральні атлети, виняток – Вімблдон, до якого не допустили росіян і біорусів
- Футбол: заборонена участь збірної Росії
- Хокей: заборонена участь збірних Росії та Білорусі
- Біатлон: заборонена участь збірних Росії та Білорусі
- Гандбол: заборонена участь збірних Росії та Білорусі
- Ковзанярський спорт, фігурне катання, шорт-трек: заборонена участь збірних Росії та Білорусі, Росія та Білорусь позбавлені права проводити змагання
- Лижний спорт: скасовані усі змагання у Росії
- Гімнастика: скасовані усі змагання у Росії та Білорусі
- Дзюдо: скасований етап гран-прі у Казані
- Бокс: скасовані усі бої у Росії, російські та білоруські боксери виключені з рейтингових списків, в аматорському боксі росіяни та білоруси усунені від змагань
- Волейбол: заборонена участь збірних Росії та Білорусі
- Плавання: заборонена участь збірних Росії та Білорусі на ЧС-2022, інші турніри - нейтральний статус
- Регбі: заборонена участь збірних Росії та Білорусі
- Велоспорт: заборонена участь російських і білоруських спортсменів та команд
- Сучасне п'ятиборство: заборонена участь збірних Росії та Білорусі
- Шахи: заборонена участь збірних Росії та Білорусі, але дозволена в індивідуальних змаганнях під нейтральним прапором
- Шашки: заборонена участь збірних Росії та Білорусі, індивідуальні змагання – на розсуд організаторів (у нейтральному статусі)
Читайте також: Вторгнення Росії в Україну, день 62. Текстовий онлайн