Україна достроково втратила шанси на вихід на Євро-2022 з гандболу серед жінок

Україна достроково втратила шанси на вихід на Євро-2022 з гандболу серед жінок

Україна достроково втратила шанси на вихід на Євро-2022 з гандболу серед жінок
. ФГУ

Останні два матчі українок уже не матимуть турнірного значення.

Жіноча збірна України з гандболу не змогла пройти до фінальної частини чемпіонату Європи-2022. Синьо-жовта збірна втратила шанси на вихід з групи за два матчі до кінця кваліфікації.

Сталося це за результатами матчу Хорватія - Чехія, який закінчився з рахунком 33:30 на користь хорваток. Ця перемога гарантувала Хорватії друге місце в групі та зробила її недосяжною як для Чехії, так і для України.

В активі Хорватії - шість очок після шести матчів (тобто зіграли усі ігри в кваліфікації). В України та Чехії - по два після чотирьох матчів. Однак хорватки мають перевагу за особистими зустрічами над обома суперниками. Тож навіть за умови, що Україна виграє свої останні два матчі та зрівняється за очками з Хорватією - все одно буде нижче через особисті поєдинки.

Читайте також: Україна розгромлена Францією в матчі відбору на Євро-2022 з гандболу серед жінок
 • Відбір на Євро-2022 з гандболу серед жінок. Група 4. Турнірна таблиця
 1. Франція - 10 очок (6 матчів)
 2. Хорватія - 6 очок (6)
 3. Україна - 2 очки (4)
 4. Чехія - 2 очки (4)

Україні у кваліфікації залишається зіграти ще два матчі проти Чехії (були перенесені на невідому дату через вторгнення Росії в Україну), однак турнірного значення вони уже не матимуть.

Сам шлях у кваліфікації Україна розпочала з перемоги над Хорватією на виїзді, однак тоді двічі програла француженкам та з великим рахунком - хорваткам.

Що означає цей результат України

 • Жіноча збірна України вчетверте поспіль не пройшла до фінальної частини чемпіонату Європи з гандболу. Востаннє українки змагалися там у 2014 році.
 • Україна відбиралася на 11 поспіль Євро (з 1994 по 2014 рік), тепер пропускає четвертий поспіль турнір.
 • Саме Євро-2014 залишається останнім великим турніром, де змагалася жіноча збірна України. Востаннє на чемпіонат світу українки виходили у 2009 році.

Хто пройшов на Євро-2022 з жіночого гандболу

 • Господарі: Словенія, Північна Македонія, Чорногорія
 • Чемпіонки Євро-2020: Норвегія
 • Переможці кваліфікації: Нідерланди, Польща, Данія, Швейцарія, Франція, Швеція, Німеччина, Іспанія, Угорщина, Сербія, Румунія, Хорватія

Визначилися уже всі учасники турніру, який відбудеться в листопаді 2022 року, саме Хорватія здобула останню путівку на Євро-2022.

У порівнянні зі складом учасниць Євро-2020 дві зміни: Чехія та Росія не відібралися, натомість гратимуть Північна Македонія (як господар, востаннє брала участь в 2012 році) та Швейцарія (дебютантки чемпіонату Європи, потрапили на турнір через дискваліфікацію Росії).

На початок