"Не було вибору – вони в Росії". Частину футболісток клубу "Маріуполь" примусово вивезли з України

"Не було вибору – вони в Росії". Частину футболісток клубу "Маріуполь" примусово вивезли з України

"Не було вибору – вони в Росії". Частину футболісток клубу "Маріуполь" примусово вивезли з України
womensfootball.com.ua

Команда розповіла про долю команди після бомбардувань і облоги Маріуполя.

Внаслідок нападу російських військ на Маріуполь і його блокади, що триває з 1 березня, футболістки однойменного клубу втратили можливість тренуватися й жити в місті. Частина гравчинь "Маріуполя" евакуювалася, а частина не за власним вибором опинилася в Росії. Про це в репортажі "Настоящее Время" розповіли представниці клубу.

Про повномасштабне вторгнення 24 лютого футболістки дізналися від своєї тренерки Каріни Кулаковської, проте спершу не поставилися всерйоз, адже на околицях міста чули вибухи й раніше. Але коли почули про атаки на Київ, Харків та інші міста, усвідомили, що ситуація набагато гірша, ніж раніше.

"Ми думали, що буде кілька днів, як у 2014-му: що по східному постріляють, і все. А все виявилося по-іншому, – згадує півзахисниця Аліна Кайдаловська крізь сльози. – На третій день вимкнули зв'язок, вимкнули світло, газ, воду, і ми вже зрозуміли, що все серйозно".

За її словами, приблизно 27 лютого в магазинах уже нічого не було, тому користувалися запасами, що були вдома.

На початку гравчині залишалися в місті: хто на базі клубу в гуртожитку, хто в будинку однієї з колишніх футболісток команди, а нині президентки "Маріуполя" Яни Винокурової. Спортсменки витримали 21 день, з яких 18 прожили в підвалі. Як каже тренерка, їхати не хотіли до останнього, бо сподівалися, що ситуація покращиться.

"Коли вже ракети почали влучати в будинки поряд і в нас вилетіли вікна, Яна сказала: "Сіли всі в машину, і поїхали!" – розповідає Кулаковська. – Якраз через п'ять хвилин після того, як ми виїхали, скинули авіабомбу на драмтеатр".

Частині команди вдалося вибратися до інших, спокійніших, регіонів України або за кордон, частина лишилася в Маріуполі, а багатьох, згідно слів очільниці команди, примусово вивезли до Росії через тимчасово окупований Новоазовськ. Деяких гравчинь клуб просто не може знайти. "Наша команда розірвана. У частини не було вибору – вони в Росії", – пояснює керівниця клубу.

Читайте також: Призупинене фінансування, зруйнована інфраструктура. Віцепрезидент "Маріуполя" - про майбутнє клубу

Підприємства, що належали Винокуровій і за рахунок яких існував клуб, було знищено. Кафе, магазин і цех із ліплення продуктів із борошна, який команда створила спеціально для заробітку на потреби клубу, спершу розграбували мародери, а потім ці будівлі були розбомблені.

"Однозначно найбільшу шкоду містові почали наносити авіабомби, – розповідає президентка клубу. – Скидували на звичайні житлові будинки. Хто їх скидує? Певна річ, тільки російські війська. В наших, українських, такої техніки немає... Росія прийшла на нашу територію. Ми їх не кликали, захищати нас не потрібно".

Читайте також: 12-річний хлопець, що вибрався з Маріуполя, забив переможний гол за "Шахтар" у благодійній грі

Що відомо

  • До початку повномасштабної війни в Україні "Маріуполь" посідав четверте місце в чемпіонаті України (Вища ліга).
  • Клуб було засновано в 2015 році. Раніше він називався "Легіоном" і "Маріупольчанкою". У 2019-му отримав сучасну назву "Маріуполь".
  • У 2019 році команда стала чемпіонкою Першої ліги України та отримала право виступати у топдивізіоні.
Читайте також: Вторгнення Росії в Україну, день 51. Текстовий онлайн
На початок