"Посоромився вимовити слово "війна". Саладуха засудила Бубку за зволікання НОК у боротьбі з РФ

"Посоромився вимовити слово "війна". Саладуха засудила Бубку за зволікання НОК у боротьбі з РФ

"Посоромився вимовити слово "війна". Саладуха засудила Бубку за зволікання НОК у боротьбі з РФ
НОК

Експотрійна стрибунка заявила, що, замість підтримки санкцій проти РФ, НОК виступив із пропозицією надавати громадянство України російським спортсменам.

Колишня легкоатлетка та депутатка Верховної Ради України Ольга Саладуха розкритикувала президента Національного олімпійського комітету України Сергія Бубку за недостатньо чітку позицію щодо війни, розв'язаної Росією, та відсутність підтримки суворих санкцій проти РФ.

Саладуха опублікувала свою позицію в соцмережах після того, як відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань молоді та спорту, на якому обговорювали пакет нових санкцій проти Росії у спорті. На онлайн-зустрічі був присутній і Сергій Бубка.

Читайте також: Комітет ВРУ рекомендував ухвалити постанову-звернення до МОК щодо виключення РФ і Білорусі зі спорту

"Назвати ворога ворогом, війну – війною, окупацію – окупацією. Це те найменше, що українські спортсмени хотіли почути від керівництва Національного олімпійського комітету ще в перші дні вторгнення Росії. І, на жаль, цього не відбулося досі!" – стверджує Саладуха, вказуючи на те, що Бубка "досі не озвучив чіткої позиції" з приводу позбавлення Росії та Білорусі членства в Міжнародному олімпійському комітеті й міжнародних спортивних фелераціях, а НОК "не ухвалив жодного рішення чи зверення".

"Прикро, але НОКи інших країн були активнішими у нашій підтримці, аніж рідна організація. Лише після тривалого мовчання під час нової фази війни Сергій Бубка нарешті публічно заговорив, але навіть посоромився вимовити слово "війна", визнати Росію агресором та засудити окупацію українських міст і сіл. І це в той час, коли сотні українських спортсменів стали на захист Батьківщини зі зброєю в руках, а десятки були вбиті та покалічені окупантами".

Саладуха засудила керівництво НОК за те, що "навіть жахливі трагедії в різних населених пунктах Київщини та інших регіонів не змусили їх отямитися й почати активнішу роботу для захисту національних інтересів України".

За словами олімпійської призерки, представники спортивної спільноти, які публічно критикували мовчання НОК, зазнали цькувань за "підривання єдності в часи війни". Також вона розповіла, що НОК висунув ідею "щодо надання громадянства деяким росіянам, які, рятуючись від санкцій, раптово захотіли виступати під нашим прапором".

"Єдність полягає не в інертності та мовчанні, а в конкретній результативній роботі кожного з нас на своєму місці, – зазначила Саладуха. – Український спорт потребує потужної підтримки, в тому числі в окупованих регіонах. Необхідно вивести його з анабіозу та налагодити процес тренування не лише для "зіркових" спортсменів, але й для усіх, хто може та хоче досягати результатів".

Позицію Саладухи підтримав її колега Жан Беленюк – олімпійський чемпіон з греко-римської боротьби й також член спортивного комітету Верховної Ради.

НОК України та Сергій Бубка поки не відповіли на критику.

Читайте також: Телеканал "Футбол" припинив співпрацю з Віктором Леоненком через позицію щодо росіян: що сталося

Що відомо

  • 12 березня спортивний комітет ВР підтримав проєкт постанови про звернення до Міжнародного олімпійського комітету з рекомендаціями щодо санкцій проти Росії та Білорусі.
  • Незадовго до цього Беленюк дав інтерв'ю Fanday.net, у якому сказав, що "не знає, де Бубка" й що "головний олімпієць мусить бути зі своїми спортсменами в такі кризові моменти для країни".
  • Раніше з ініціативою позбавити РФ та РБ членства в міжнародних спортивних федераціях і комітетах виступив міністр спорту Польщі Каміль Бортнічук. Після цього Саладуха розкритикувала українське Міністерство спорту за зволікання з подібними діями.
  • Міністр спорту Вадим Гутцайт запевнив, що підтримує позицію Бортнічука, та заявив, що в складі збірної України не буде російських спортсменів, які прямо підтримують війну проти України або замовчують свою позицію.
  • У березні НОК України почав отримувати кошти від МОК на підтримку українських спортсменів, які постраждали через війну.
Читайте також: Вторгнення Росії в Україну, день 49. Текстовий онлайн
На початок