Ексспортсменка вважає, що Польща не повинна вимагати суворіших санкцій "за нас" – необхідно брати ініціативу в свої руки та першими пропонувати жорсткі кроки, навіть якщо вони не знайдуть підтримки.
Бронзова призерка Олімпійських ігор-2012 у потрійному стрибку й депутатка Верховної Ради України Ольга Саладуха закликала Міністерство молоді та спорту, а також Національний олімпійський комітет України, проявляти більшу ініціативу в питаннях запровадження санкцій проти Росії.
Саладуха вважає взірцем правильної міжнародної політики у цій сфері дії міністра спорту й туризму Польщі Каміля Бортнічука, який закликав позбавити Росію членства в абсолютно всіх спортивних федераціях і комітетах, допоки РФ не дотримуватиметься миру й не виплатить репарації Україні.
Читайте також: "У спорті немає місця для злочинців". Міністр спорту Польщі закликав виключити РФ з усіх федерацій
"На жаль, ця слушна та своєчасна ініціатива вийшла не від НОК України та Міністерства спорту, які мали б бути в авангарді боротьби з агресором, – зауважила колишня легкоатлетка. – Але ніколи не пізно підключитися та через усі доступні канали комунікації донести її до керівництва міжнародного олімпійського руху".
Депутатка подякувала українській і світовій спільноті за те, що вони домоглися "вбивчих" санкцій проти Росії та Білорусі в спорті, зокрема усунення їх від змагань, проте вважає, що зупинятися на цьому не варто.
"Разом ми зробили дуже багато, але можемо ще більше! – заявила Саладуха. – Особливо після усіх тих звірств, які росіяни вчинили на окупованій Київщині".
Чемпіонка світу визнає, що позиція польського міністра навряд "зустріне одностайної підтримки", але вважає, що все одно варто "наполягати, доводити свою правоту, демонструвати факти воєнних злочинів росіян в Україні".
"Те, що робить агресор, несумісне зі спортивними принципами. Вбивцям, катам та садистам не місце в міжнародному спорті! І ми доб’ємося свого! Але для початку потрібна чітка позиція українських посадовців, які курують спорт. Польща багато зробила для України, але вона не зможе за нас виступати ініціатором остаточного вигнання Росії зі світового спортивного співтовариства. Це мусимо робити ми самі, а спортсмени різних країн світу нас обов’язково підтримають, як це вже було неодноразово. Спорт без Росії, спорт без крові, спорт без насильства – таким є наше гасло сьогодні, й ми від нього не відступимося!"
Санкції міжнародної спортивної спільноти проти Росії
- Легка атлетика: заборонена участь Росії та Білорусі
- Теніс: заборонена участь збірних Росії та Білорусі, тенісисти можуть виступати як нейтральні атлети
- Футбол: заборонена участь збірної Росії
- Хокей: заборонена участь збірних Росії та Білорусі
- Біатлон: заборонена участь збірних Росії та Білорусі
- Гандбол: заборонена участь збірних Росії та Білорусі
- Ковзанярський спорт, фігурне катання, шорт-трек: заборонена участь збірних Росії та Білорусі
- Лижний спорт: скасовані усі змагання у Росії
- Гімнастика: скасовані усі змагання у Росії та Білорусі
- Дзюдо: скасований етап гран-прі у Казані
- Бокс: скасовані усі бої у Росії, російські та білоруські боксери виключені з рейтингових списків
- Волейбол: заборонена участь збірних Росії та Білорусі
- Плавання: заборонена участь збірних Росії та Білорусі на ЧС-2022, інші турніри - нейтральний статус
- Регбі: заборонена участь збірних Росії та Білорусі
- Велоспорт: заборонена участь російських і білоруських спортсменів та команд
- Шахи: заборонена участь збірних Росії та Білорусі, але дозволена в індивідуальних змаганнях під нейтральним прапором
- Шашки: заборонена участь збірних Росії та Білорусі, індивідуальні змагання – на розсуд організаторів (у нейтральному статусі)
Читайте також: Війна Росії в Україні. День 42. Текстовий онлайн