РФ подала апеляції на покарання за війну в Україні до Спортивного арбітражного суду: список позовів

РФ подала апеляції на покарання за війну в Україні до Спортивного арбітражного суду: список позовів

РФ подала апеляції на покарання за війну в Україні до Спортивного арбітражного суду: список позовів
AP

Росія вимагає скасування всіх санкцій та однакового статусу з іншими учасниками змагань і спортивних подій.

Спортивний арбітражний суд (CAS) опублікував перелік апеляцій, який розглядатиме від російських спортивних організацій. Усі вони пов'язані з рішенням низки міжнародних спортивних структур усунути Росію від змагань, а в деяких випадках – узагалі позбавити членства – через повномасштабну війну на території України, яку розв'язала РФ за підтримки Білорусі.

Наразі суд розглядатиме шість активних апеляцій російської сторони:

  • Олімпійський комітет Росії

ОКР судиться з Європейським олімпійським комітетом (EOC), адже не погоджується з рішенням організації заборонити участь російських і білоруських спортсменів у зимовому Європейському олімпійському фестивалі, що відбувся в березні у фінскьому Вуокатті. Росія вимагає дозволу на участь у всіх змаганнях EOC, зокрема в Європейському молодіжному літньому олімпійському фестивалі, що запланований на липень у словацькій Банскій-Бистриці.

  • Ковзанярські види спорту

Союз ковзанярів Росії, їхня федерація фігурного катання та, зокрема, шорттрекіст Сємьон Єлістратов, ковзанярка Ангєліна Голікова та фігуристи Євгєнія Тарасова й Владімір Морозов, подали апеляцію на рішення Міжнародного союзу ковзанярів (ISU) усунути їх від міжнародних змагань та вимагають його анулювання.

  • Веслування

Федерація веслувального спорту Росії виступила проти міжнародної федерації World Rowing, яка так само відсторонила всіх російських і білоруських спортсменів, а також будь-яких офіційних осіб, від своїх подій. Росія хоче, аби рішення скасували.

  • Реґбі

Тут протистоять Союз реґбістів Росії та World Rugby. Міжнародна федерація не лише усунула російські команди всіх рівнів, але й позбавила країну членства. Усе це Росія прагне відновити.

  • Гімнастика (дві апеляції)

У гімнастиці Росія підготувала одразу дві апеляції проти міжнародної (FIG) та європейської федерацій, які оформили від імені Федерації гімнастики Росії, спортивних гімнастів Ангєліни Мєльнікової й Нікіти Нагорного, батутиста Міхаїла Заломіна та суддів Віталія Іванчука й Іріни Караваєвої. Знову ж таки, мова про повне усунення спортсменів і офіційних осіб, у тому числі суддів, від змагань. На думку Росії, рішення має бути анульовано, а росіян – допущено за однакових умов із іншими учасниками.

Також Росія планувала апеляції щодо санкцій у футболі та біатлоні. Вимоги стосовно "замороження" футбольного бану були відхилені 18 березня, а Союз біатлоністів Росії свою апеляцію відкликав сам. Міжнародна федерація біатлону (IBU) видала нове офіційне рішення про суворіше покарання РФ і РБ – позбавлення їх членства, а в позові, який було надіслано раніше, таку можливість називали ще "потенційною".

Читайте також: "У спорті немає місця для злочинців". Міністр спорту Польщі закликав виключити РФ з усіх федерацій

Санкції міжнародної спортивної спільноти проти Росії

Читайте також: Війна Росії в Україні. День 42. Текстовий онлайн
На початок