"Жах і біль". Натуралізована біатлоністка з Росії уперше висловила позицію про війну в Україні

"Жах і біль". Натуралізована біатлоністка з Росії уперше висловила позицію про війну в Україні

"Жах і біль". Натуралізована біатлоністка з Росії уперше висловила позицію про війну в Україні
. Biathlon.com.ua

Позиція натуралізованої біатлоністки з Росії.

У 2021 році склад жіночої збірної України поповнився ще однією натуралізованою спортсменкою. Росіянка Дар'я Сідорова у травні розпочала підготовку до сезону у складі збірної України. А вже у вересні стало відомо, що спортсменка змінює громадянство і переходить у збірну України.

Сідорова стала сьомою натуралізованою біатлоністкою у складі України. Уже виступають за збірну України на рівні Кубків світу та Кубку IBU ексросіянки Надія Бєлкіна, Ольга Абрамова, Катерина Бех, Анастасія Рассказова, Оксана Москаленко. Ще однією натуралізованою спортсменкою є ексбілоруска Дар'я Блашко - власниця єдиної медалі Кубка світу 2021/22 у складі України (одиночна естафета разом з Артемом Тищенком).

Попри перехід, на офіційних міжнародних стартах Сідорова участі не брала, обмежившись лише виступами на чемпіонаті України в Буковелі. Її дебют відкладався через правила, пов'язані з карантином: за регламентом IBU, Сидорова мала відсидіти 2-річний карантин, термін якого мав закінчитися у березні 2022 року.

Читайте також: 22-річна біатлоністка з Росії Дар'я Сідорова змінює громадянство та переходить у збірну України

Через повномасштабне вторгнення, яке розпочалося 24 лютого, сезон для України в біатлоні було фактично завершено. Українські біатлоністи та біатлоністки вступили у Національну гвардію та інші підрозділи армії для боротьби з Росією.

Паралельно з цим, більшість інших натуралізованих росіянок майже не висловлювали свою позицію щодо війни в України. Лише згодом президент федерації біатлону Володимир Бринзак розповів Суспільне Спорт, що Надія Бєлкіна служить в українській армії.

Читайте також: У складі збірної України з біатлону шість ексросіянок. Де вони зараз й як реагують на війну з Росією

Крім цього, Бринзак розповів, що більшість натуралізованих біатлоністок збірної України перебували в Росії на момент початку війни і наразі підтримують фізичну форму там. Серед них опинилася і Сідорова.

Після публікації матеріалу Суспільне Спорт про відсутність реакції ексросіянок на війну в Україні, на сторінці Сідорової в Instagram з'явився допис, у якому вона вперше висловила публічно свою позицію щодо війни.

У дописі Сідорова підтвердила, що наразі перебуває в Росії, пояснивши це необхідністю забрати документи через завершення її переходу в Україну. Попри це, вона наголосила, що виступає проти війни Росії проти України.

Сідорова
Instagram Дар'ї Сідорової
"Хочу висловити свою позицію про ситуацію, що відбувається. Я проти війни. Так, я справді перебувала в Росії на момент початку війни, тому що в мене продовжується карантин, зважаючи на перехід, і бігати не можна було до середини березня. Тому я вирішила поїхати до Росії, забрати документи, що залишилися, і повернутися в Україну, як закінчиться мій карантин. Але те, що відбувається зараз - це жах і біль, і я розумію, що до кінця не зрозуміти, що відбувається зараз в Україні. Ті люди, які знаходяться там і захищають свою країну, велика повага вам".

"У Росії багато людей, які розуміють, які також переживають за весь цей жах, але є й такі, що підтримують цю потворність. Мирні люди тут ні за що не рахуються, за будь-який допис можна просто сісти у в'язницю і життя закінчиться".

Попри критику від лідера збірної України Дмитра Підручного, який різко висловився на адресу натуралізованих біатлоністів, Сідорова наголосила: хоче виступати за українську команду. Хоча й розуміє, що зараз її можуть не сприймати партнерки по команді.

"Я хочу продовжити свою кар'єру, яка тільки-но почалася саме в українській команді, тому що жити в Росії і бути в команді тут - це різні речі, які просто неможливо порівняти. Але також розумію, що зараз не всі зможуть прийняти мене там. Я проти війни".

Instagram-аккаунт Сідорової є наразі закритим.

Хто така Дар'я Сідорова

  • 22-річна біатлоністка з Росії, що в минулому представляла Тюмєнську область.
  • Останні міжнародні старти Сідорової відбулися ще в сезоні 2019/20, коли вона двічі фінішувала у топ-20 юніорського Кубка IBU. Однак на юніорський чемпіонат світу у тому сезоні біатлоністка не змогла відібратися.
  • У сезоні 2020/21 Сідорова претендувала на участь у юніорському чемпіонаті світу, але не пройшла кваліфікацію в команді (не вистачило чотирьох балів).
На початок