Три натуралізовані росіянки виїхали з України під час війни. Біатлоністи кажуть про брехню Бринзака

Три натуралізовані росіянки виїхали з України під час війни. Біатлоністи кажуть про брехню Бринзака

Ексклюзивно
Три натуралізовані росіянки виїхали з України під час війни. Біатлоністи кажуть про брехню Бринзака
. Facebook Володимир Бринзак

Як і коли три ексросіянки, що зараз виступають за збірну України з біатлону, виїхали за межі країни під час війни: розповідь зі складу національної команди.

Збірна України з біатлону перебуває у міжсезонній відпустці. Утім, у зв'язку з війною Росії проти України цей період для біатлоністів складно порівняти з відпочинком. Деякі спортсмени зі зброєю в руках захищають Україну, інші - активно інформують свою аудиторію, серед якої є й іноземці, про воєнні злочини Росії на території України. Юніорська команда, своєю чергою, продовжила тренувальний процес у словенській Поклюці. Водночас у складі збірної України є сім натуралізованих спортсменок, шість із яких - ексросіянки.

Їхня подальша доля у складі збірної України залишається невідомою. При цьому - чотири з шести ексросіянок перебувають на території РФ та майже не реагують на війну. Суспільне Спорт намагалося зв'язатися з кожною біатлоністкою, але відповідь отримало лише від Ольги Абрамової, яка підтвердила, що наразі тренується самостійно вдома, але відмовилась коментувати своє майбутнє в збірній.

Про ситуацію з натуралізованими атлетками у коментарі розповів президент Федерації біатлону Володимир Бринзак. Він заявив, що легіонерки української команди, що раніше представляли Росію, на початку повномасштабної війни перебували за межами України, а сезон на той момент було закінчено.

Читайте також: У складі збірної України з біатлону шість ексросіянок. Де вони зараз й як реагують на війну з Росією

Однак після публікації тексту на Суспільне Спорт із коментарем Володимира Бринзака низка біатлоністів, серед яких були й учасники останніх Олімпійськ ігор Дмитро Підручний, Богдан Цимбал і Антон Дудченко, репостили в "сторіз" у Instagram пост, у якому керівника ФБУ звинувачували у брехні. Зокрема, Підручний підписав свою "сторіз" словами "І знову брехня. Цього разу остання!"

Також деякі представниці жіночої команди "В" негативно висловились щодо мовчання ексросійських біатлоністок після початку війни в Україні і так само заявили, що твердження очільника ФБУ є неправдивими.

На наступний день після коментаря Бринзака великий пост у Facebook написала 25-річна біатлоністка Христина Ковальова, яка певний час змагалася на міжнародному та всеукраїнському рівні. У своєму дописі атлетка розповіла, що Володимир Бринзак сам організував виїзд ексросійських біатлоністок за межі України.

"У перший день вторгнення Бринзак особисто вивіз російських спортсменів на територію РФ. Зараз пропонує їм повернутися і організовує оплачувані збори та високу робочу плату. Нашим же біатлоністам, які перебувають у частині (нацгвардії), пропонує зробити збори з подальшою участю у змаганнях за особистий рахунок спортсменів. Що відбувається із цим світом?

Будучи майстром спорту з біатлону, за 12 років тренувань і 4 роки в юніорській збірній, я думала, що дивуватися вже буде складно... Але ви знаходите способи! Нехай війна покарає саме таких. Якщо Росія прийшла звільнити нас - звільніть нас від таких управителів", - написала Ковальова.

Суспільне Спорт отримало підтвердження цієї інформації від двох незалежних джерел. А один з представників збірної України на правах анонімності відновив для Суспільне Спорт перебіг подій щодо виїзду натуралізованих атлеток з України.

Що відбулося у жіночій збірній України на початку війни

У середині лютого жіноча збірна України перебувала на навчально-тренувальних зборах на базі у Сянках, що на Львівщині. На той момент команда готувалась до етапів Кубка IBU, які мали відбутись у Швейцарії та Італії. Однак 24 лютого в Україні розпочалась повномасштабна війна, яку розв'язала Росія за підтримки Білорусі.

За інформацією Суспільне Спорт, після початку бойових дій на території України збори було достроково завершено. Ба більше, директор бази в Сянках не хотів бачити на спортивному об'єкті колишніх представниць РФ за нинішніх обставин. Так, на наступний день, 25 лютого, українські біатлоністки, які перебували на базі, вирушили до Тисовця, а ексросіянки Надія Бєлкіна та Анастасія Рассказова - до Тернополя.

Водночас Ольга Абрамова, Катерина Бех і Оксана Москаленко у той ж день поїхали до Хуста. Уже на Закарпатті, 24 лютого, легіонерки перетнули кордон за сприяння президента Федерації біатлону України Володимира Бринзака. Таким чином колишні російські біатлоністки покинули територію України майже одразу після початку війни. Анастасія Рассказова і Надія Бєлкіна, своєю чергою, залишились в Україні - Рассказова приєдналась до юніорської команди в Поклюці, а Бєлкіна наразі служить у ЗСУ. Щодо Дар'ї Сідорової, то її на зборі в Сянках не було.

Таким чином наведена вище інформація заперечує слова президента ФБУ про те, що ексросіянки перебували на початку війни вдома. Також джерело Суспільне Спорт зазначило, що сезон де-факто не було завершено, адже 27 лютого разом із натуралізованими біатлоністками команда мала б бути у Швейцарії та брати участь у гонках.

Уже на наступний день після публікації матеріалу Суспільне Спорт, тобто 5 квітня, одна з ексросіянок Дар'я Сідорова виступила з заявою на підтримку України. Пости проти війни раніше також публікувала і Ольга Абрамова. При цьому Оксана Москаленко, Катерина Бех, як і Анастасія Рассказова, досі публічно не висловлювались щодо подій в Україні.

Читайте також: "Жах і біль". Натуралізована біатлоністка з Росії уперше висловила позицію про війну в Україні

Що відомо про російських легіонерок у складі збірної України?

  • Надія Бєлкіна - переможниця та призерка етапів Кубка IBU, сезон 2021/2022 провела в резерві збірної України. Народилась у російському Звенігово, 31 рік. Змінила громадянство у 2011, виступає за збірну України з 2013.
  • Ольга Абрамова - призерка етапів Кубка світу в естафеті, переможниця та призерка етапів Кубка IBU, сезон 2021/2022 провела в команді "А" та "Б" збірної України. Народилась у російському Бариші, 33 роки. З літа 2012 року представляє Україну.
  • Катерина Бех - дворазова чемпіонка світу та чемпіонка Європи серед юніорів, сезон 2021/2022 провела в резерві збірної України. Народилась у російському селищі міського типу Солнєчному, 23 роки. З 2018 змагається за Україну.
  • Оксана Москаленко - ексросійська біатлоністка, представляє збірну України з 2018 року. У сезоні 2021/2022 виступала на юніорському Кубку IBU. Народилась в Одінцово, 22 роки.
  • Анастасія Рассказова - ексросійська біатлоністка, представляє збірну України з 2018 року. Сезон 2021/2022 провела в резерві основної команди. Народилась у Хабаровську, 23 роки.
  • Дар'я Сідорова - ексросійська біатлоністка. Народилась у Тюмені, 22 роки. Перейшла до збірної України у 2021 році. Наразі ще не виступала за Україну на міжнародному рівні.
На початок