Сімон Фуркад відреагував на критику через його підтримку російських спортсменів: як він це пояснив

Сімон Фуркад відреагував на критику через його підтримку російських спортсменів: як він це пояснив

Сімон Фуркад відреагував на критику через його підтримку російських спортсменів: як він це пояснив
. AP

Біатлоніст попросив "не вплутувати" в цю історію його брата Мартена та знову повторив, що не розуміє, чому російські спортсмени мають відповідати за дії влади, яку, на переконання спортсмена, не підтримують.

Колишній французький біатлоніст Сімон Фуркад відреагував на критику українців через його позицію щодо повномасштабної війни, яку Росія розв'язала проти України 24 лютого. Фуркад дав інтерв'ю російським ЗМІ, в якому засудив рішення Міжнародного союзу біатлоністів (IBU) усунути всіх росіян від змагань, адже, на його думку, вони "не несуть відповідальності" за дії влади. Також він запевнив, що його в цій позиції підтримує брат – п'ятиразовий олімпійський чемпіон з біатлону Мартен Фуркад.

На ці слова різко відреагували українські біатлоністи Дмитро Підручний та Анастасія Меркушина, які наразі служать в українській армії.

"Мені шкода, що я віддав голос за Мартена в комісію НОК і що такі великі спортсмени виявились г*вняними людьми, – заявив Підручний. – Як можна казати, що спорт поза політикою, коли в Москві на концерті на підтримку війни було чимало спортсменів із літерою "Z" на одязі? Це вони такі невинні й страждають через владу?"

Подібної думки й Меркушина, яка написала: "Якщо ви думаєте, що звичайні росіяни ні до чого, ви помиляєтеся. Чому вони не просять це все спинити? В них була можливість узяти участь у змаганнях без їхнього кривавого прапора, але вони зробили свій вибір. Вони обрали свою владу! Не кажіть, що їх ввели в оману. У багатьох із них є родичі в Україні, але вони вірять у Велику Росію та не хочуть бачити правди".

Українських біатлоністів підтримала їхня колега за збірною Олена Білосюк, яка запропонувала "запросити їх [Фуркадів] до Бучі". А фристайлістка Ольга Полюк зазаначила: "Шкода, що дехто не розуміє повністю, що відбуваються у нас в країні, і жаліє расіянських спортсменів".

Читайте також: Підручний розкритикував французьких біатлоністів Фуркадів за їх ставлення до війни в Україні

Як Сімон Фуркад відреагував на критику

У відповідь Сімон Фуркад опублікував пост у Instagram, у якому сказав, що його соціальні мережі "палають" після його інтерв'ю російському медіа й що він отримав "сотні повідомлень, сповнених ненависті". Тож "заради ясності раз і назавжди" колишній біатлоніст заявив: "Я не підтримую війну, і я не підтримую російську владу! Так достатньо зрозуміло?!"

"Також додам, що я достатньо дорослий, аби мати власну позицію, тож немає необхідності вплутувати в цю дискусію мого брата", – зазначив Сімон.

Схожа реакція була й у самого Мартена. "Я розумію твої злість і печаль, але це не дозволяє тобі ображати когось через те, що ти не погоджуєшся з тим, що сказав його брат! – відповів біатлоніст у коментарях під дописом Підручного. – Раптом ти не помітив, моє ім'я – Мартен, і я нікому останнім часом не давав інтерв'ю!"

Тим не менше, саме Сімон заявив, що вони з братом спілкувалися на цю тему. "Не хочу говорити за нього, це не моя робота. Але він також не підтримує рішення, які стосуються відсторонення російських спортсменів від міжнародних стартів", – сказав Сімон у інтерв'ю.

Читайте також: "Не кажіть, що їх ввели в оману". Меркушина – про підтримку російських біатлоністів від Фуркадів

У новому дописі Фуркад-старший підтвердив, що він проти усунення спортсменів із РФ та вважає це рішення "контрпродуктивним і лицемірним". "Більшість російських спортсменів проти війни. Факт полягає в тому, що вони не можуть цього сказати!" – переконаний Сімон, який не вірить, що "ризик утратити все, навіть власну свободу, допоможе протистояти російській владі".

Зокрема, він нагадав слова Підручного про те, що після вторгнення українцеві написав із підтримкою один російський біатлоніст, який боявся говорити про це публічно. Фуркад наводить це як приклад позиції більшості спортсменів Росії, а Дмитро – навпаки – як позицію меншості.

"Досить легко спостерігати за деякими спортсменами з західної Європи, які, сидячи на зручному дивані, кажуть: ви маєте говорити, ви маєте визначитися з позицією, ви маєте виправдовуватися за те, що ви – частина цього... – продовжив Сімон Фуркад. – Легко спостерігати за тим, як міжнародні федерації та інституції забирають голос у російських спортсменів, коли вони віддають головні спортивні події країнам, які не поважають міжнародний мир і права людей".

"Де ви були, коли Сирію бомбив той самий режим, що нападає на Україну? Чому ви не були проти Олімпіади в Китаї в той час, як китайська влада пригноблювала уйгурський народ? Де ви були, коли чемпіонат світу з футболу віддали Катару, чия влада не поважає права людини? Де ви були, коли Гран-прі Формули-1 відбувалося в Джедді, поки влада Саудівської Аравії атакувала Ємен і стратила 81 людину?"

Усі ці події викликали чисельні протестні акції, в тому числі й від деяких спортсменів, проте організатори зазначених змагань на них не реагували.

Фуркаду подякували за цей допис деякі російські спортсмени, зокрема лижниця Юлія Бєлорукова та біатлоністка Єкатєріна Юрлова-Перхт.

Водночас норвезька біатлоністка Тіріль Екгофф назвала пост Дмитра Підручного з критикою Фуркадів "найсильнішим Instagram-дописом, який вона колись бачила": "Це так важливо, що ти цим поділився. Те, що відбувається, так сюрреалістично, і люди вмирають у цій довбаній війні".

Читайте також: "Росіяни самі придумали для цього термін – зигізм". Біатлоністка Меркушина – про російські реалії

Як на повномасштабне вторгнення Росї до України реагують у біатлоні

Читайте також: Вторгнення Росії в Україну, день 39. Текстовий онлайн
На початок