"Триває війна – що ще має трапитися?" Збірна Італії з баскетболу відмовилася грати з Росією

"Триває війна – що ще має трапитися?" Збірна Італії з баскетболу відмовилася грати з Росією

"Триває війна – що ще має трапитися?" Збірна Італії з баскетболу відмовилася грати з Росією
FIBA

В італійській федерації обурені тим, що FIBA досі не усунула від змагань Росію, яка розв'язала повномасштабну війну проти України.

Чоловіча збірна Італії з баскетболу відмовилася грати відбірковий матч до чемпіонату світу-2023 проти Росії. Про це заявила Федерація баскетболу Італії. Матч Італія – Росія мав відбутися 1 липня в італійському Пезаро.

Наразі Італія посідає друге місце в групі H якраз-таки після Росії. Команди мають однакову кількість очок – 6, але РФ випереджає їх за додатковими показниками. Також у групі грають Ісландія (теж 6 очок) і Нідерланди (3).

Читайте також: Українка Аліна Ягупова потрапила до першої п'ятірки баскетбольної Євроліги

Чому Італія не гратиме з Росією

За словами президента італійської федерації Джованні Петруччі, рішення стало реакцією на зволікання Міжнародної федерації баскетболу (FIBA) з усуненням збірної РФ від змагань. У FIBA вирішили зачекати з остаточним вердиктом до травня, але Італія з цим не погодилася й сама оголосила про те, що не виходитиме на один майданчик із росіянами.

"Я дуже розчарований, я не думав, що все зайде настільки далеко, – заявив Петруччі. – [Для FIBA] не було достатньо того, що майже всі міжнародні федерації усунули Росію від змагань. Навіть рекомендацій Міжнародного олімпійського комітету було недостатньо – очевидно, їх помилково сприйняли за "лекцію". Зараз триває війна – що ще має трапитися?"

FIBA усунула від змагань російські й білоруські клуби, проте зі збірними вирішила зачекати, поки до турнірів за їхньої участі ще лишається кілька місяців. "Я не розумію, що може змінитися до травня", – здивувався такому підходу очільник італійської федерації.

Петруччі повідомив, що таке саме рішення ухвалили й інші команди групи – Ісландія, яка мала грати з Росією наступною (4 липня вдома), та Нідерланди, в яких уже був скасований запланований на лютий матч із РФ.

Саме на цю групу на другому етапі відбору може вийти Україна, якщо подолає перший раунд. Наразі "синьо-жовті" йдуть на третьому місці в групі G з 4 очками після Грузії та Іспанії.

Читайте також: У Швеції відсторонили баскетболіста від збірної через підписання контракту з російським клубом

Як на повномасштабне вторгнення РФ реагують у баскетболі

Читайте також: Вторгнення Росії в Україну, день 37. Онлайн
На початок