Збірна України виступить на чемпіонаті світу з фігурного катання: склад команди

Збірна України виступить на чемпіонаті світу з фігурного катання: склад команди

Збірна України виступить на чемпіонаті світу з фігурного катання: склад команди
ISU

Українська команда використала три з чотирьох ліцензій на світову першість.

Збірна України з фігурного катання візьме участь у чемпіонаті світу, що проходитиме з 23 до 27 березня у французькому Монпельє.

Попри те, що в Україні триває повномасштабна війна через напад Росії за підтримки Білорусі, українська команда зуміла виїхати за кордон і буде представлена на змаганнях у Монпельє п'ятьма спортсменами в трьох дисциплінах із чотирьох можливих.

Читайте також: "Ми боремося за свої життя". Український фігурист Нікітін - про війну та майже зруйнований Харків

Заявка збірної України на чемпіонат світу-2022 з фігурного катання

  • Танці на льоду: Олександра Назарова / Максим Нікітін
  • Чоловіче одиночне катання: Іван Шмуратко
  • Спортивні пари: Софія Голіченко та Артем Даренський

Найдосвідченішими в збірній України на прийдешньому чемпіонаті світу будуть Олександра Назарова та Максим Нікітін. Для них ця світова першість стане вже сьомою в кар'єрі. Водночас їхнім найкращим результатом було 15 місце в сезонах 2016/2017 і 2017/2018.

Іван Шмуратко так само має досвід виступів на чемпіонаті світу. 20-річний українець змагатиметься на світовій першості вже втретє. Його найліпший результат - 21 місце на минулорічному чемпіонаті.

Спортивний тандем Софія Голіченко та Артем Даренський, своєю чергою, дебютуватиме на дорослій світовій першості.

До слова, Україна також мала бути представлена і в одиночному жіночому фігурному катанні. Однак Анастасія Шаботова знялась зі змагань напередодні. Цей чемпіонат світу також мав би стати дебютним у кар'єрі 16-річної фігуристки.

Читайте також: Українська фігуристка Шаботова вподобала пост росіянина Плющенка на підтримку війни в Україні

Що відомо

  • В активі України є три медалі чемпіонатів світу з фігурного катання: "бронза" в танцях на льоду (Олена Грушина / Руслан Гончаров), "бронза" в чоловічому одиночному катанні (В'ячеслав Загороднюк) і "золото" в жіночому одиночному катанні (Оксана Баюл).
  • Востаннє українці підіймались на п'єдестал пошани світової першості у 2005 році. Тоді бронзові медалі виграв танцювальний дует Олена Грушина і Руслан Гончаров.
  • На змаганнях у Монпельє не будуть виступати російські та білоруські фігуристи. Їх відсторонили через напад РФ за підтримки Білорусі на Україну.
  • Чемпіонат світу в Монпельє є останнім ключовим стартом сезону після Олімпійських ігор у Пекіні та чемпіонату Європи в Таллінні. Фінал Гран-прі цьогоріч скасовано через пандемію COVID-19.
Читайте також: Спортсмени збірної Росії взяли участь у концерті на честь восьмих роковин незаконної окупації Криму
На початок