Олімпійські чемпіони, лідери збірних. Хто з біатлоністів закінчив кар'єру після сезону 2021/22

Олімпійські чемпіони, лідери збірних. Хто з біатлоністів закінчив кар'єру після сезону 2021/22

Олімпійські чемпіони, лідери збірних. Хто з біатлоністів закінчив кар'єру після сезону 2021/22
AP

16 біатлоністів припинили виступи за підсумками сезону 2021/22.

Сезон 2021/22 Кубка світу з біатлону закінчено. У неділю, 20 березня, відбулися заключні гонки сезону: чоловічий та жіночий масстарти.

Для частини біатлоністів сезон 2021/22 став заключним у кар'єрі. А етап у норвезькому Осло - останньою можливістю піднятися на подіум.

Загалом сезон 2021/22 Кубка світу з біатлону виявився останнім одразу для 16 біатлоністів. Низка з них - призери чемпіонатів світу та Європи і навіть Олімпійських ігор.

Читайте також: Кубок світу з біатлону: хто став переможцем сезону і кому дісталися Глобуси у кожній дисципліні
  • Франція: Сімон Дестьйо, Анаїс Бескон

Найбільших втрат зазнала збірна Франції з біатлону. Одразу два титулованих спортсмени - Сімон Дестьйо та Анаїс Бескон - закінчили кар'єру за підсумками сезону 2021/22.

Обидва представники Франції є призерами Олімпійських ігор. Дестьйо здобув "срібло" на останніх Іграх у Пекіні у чоловічій естафеті після "золота" у змішаній. Бескон натомість стала 3-разовою призеркою Ігор у Пхьончхані.

Щодо виступів в особистих гонках сезону 2021/22, то Бескон востаннє підіймалася на подіум в Ансі, посівши друге місце у спринтерській гонці. Дестьйо ж після "бронзи" на першому старті в Естерсунді (індивідуальна гонка) підіймався на п'єдестал лише завдяки естафетам.

  • Ерік Лессер, Марін Гаммершмідт, Каролін Хорхлер (Німеччина)

Для Еріка Лессера заключний відрізок сезону вийшов одним із найкращих у кар'єрі. Лессер встиг здобути третю перемогу в особистих гонках у кар'єрі (персьют в Осло) і лише одного разу фінішував за межами топ-10 після виступу на Олімпіаді-2022, де медалей не вигравав.

Лессер - найтитулованіший спортсмен серед тих, хто закінчив кар'єру після сезону 2021/22. Німецький біатлоніст здобув три медалі Олімпійських ігор, а також двічі ставав чемпіоном світу.

На відміну від Лессера, німкеня Марен Гаммершмідт закінчила кар'єру не на Кубку світу, а на Кубку IBU. Але зробила це у статусі 2-разової призерки чемпіонатів світу в естафетних гонках. Ще одна німкеня, Каролін Хорхлер, також майже не виступала у сезоні 2021/22 (чотири гонки на рівні Кубку IBU), закінчивши кар'єру у статусі чемпіонки світу у жіночій естафеті в 2020 році.

  • Швейцарія: Селіна Гаспарін, Бенжамін Вегер

Закінчили кар'єру і лідери збірної Швейцарії. Селіна Гаспарін взяла участь у спринті та гонці переслідування в Осло, але обидва рази фінішувала за межами топ-40. Найкращий результат Гаспарін у кар'єрі - "срібло" Олімпіади-2014 в індивідуальній гонці.

Бенжамін Вегер натомість не здобув жодної нагороди на рівні чемпіонатів світу чи Європи, обмежуючись медалями на рівні Кубка світу. Останню таку нагороду Вегер виграв ще у сезоні 2020/21 - "бронза" у масстарті в Обергофі.

  • США: Сюзан Данклі, Клер Іган

Одразу двох спортсменок втратила жіноча збірна Сполучених Штатів. Сезон 2021/22 став останнім для Сюзан Данклі та Клер Іган.

Данклі двічі ставала призеркою чемпіонатів світу в особистих гонках. Востаннє - у 2020-му році в спринті Антгольц-Антерсельви, де здобула "срібло". А ось Клер Іган лише одного разу підіймалася на подіум на рівні Кубка світу - "бронза" у масстарті на етапі в Осло у 2019 році.

  • Італія: Домінік Віндіш

Останнім етап Кубка світу в Осло став і для італійця Домініка Віндіша. 32-річний біатлоніст завершив виступи у біатлоні після 12 років кар'єри на рівні Кубка світу.

Віндіш - 3-разовий призер Олімпійських ігор (у 2018 році здобув "бронзу" у спринті після двох медалей в естафетах). А також чемпіон світу у масстарті в 2019 році. Проте останній сезон у кар'єрі італійський біатлоніст закінчив без нагород на рівні Кубка світу, обмежившись медалями на рівні Кубка IBU.

Хто ще закінчив кар'єру після сезону 2021/22

  • Чехія: Єва Пускарчікова - бронзова призерка чемпіонату світу (змішана естафета, 2020 рік)
  • Канада: Скотт Гоу - бронзовий призер чемпіонату світу (чоловіча естафета, 2016 рік)
  • Польща: Магдалена Гвіздон - 8-разова призерка етапів Кубка світу
  • Швеція: Елізабет Гогберг - 4-разова призерка етапів Кубка світу, Інгела Андерссон - учасниця трьох чемпіонатів світу
  • Велика Британія: Аманда Лайтфут - учасниця Олімпіади-2014 та трьох чемпіонатів світу
На початок