Шарль Леклер та "Феррарі" виграли першу гонку сезону 2022 року: результат гран-прі Бахрейна

Шарль Леклер та "Феррарі" виграли першу гонку сезону 2022 року: результат гран-прі Бахрейна

Шарль Леклер та "Феррарі" виграли першу гонку сезону 2022 року: результат гран-прі Бахрейна
AP

Дубль від "Феррарі".

Сезон 2022 року у Формулі-1 розпочався. У Бахрейні відбулася перша гонка сезону, де звання чемпіона світу буде захищати пілот "Ред Булл" Макс Ферстаппен.

Старт сезону 2022 року розпочався з домінації "Феррарі" та "Ред Булл" у кваліфікації. Очолив стартову решітку Шарль Леклер, тоді як Ферстаппен посів друге місце. За ними - Карлос Сайнц та Серхіо Перес відповідно, тоді як Льюїс Гемілтон замикав топ-5 стартової решітки.

Гемілтону уже на першому колі вдалося випередити Переса та вийти на четверте місце. Леклер ж зберіг лідерство та почав нарощувати перевагу над Ферстаппеном.

До десятого кола змін у топ-5 не відбувалося. Проте на десятому колі Перес повернув собі четверте місце, випередивши Гемілтона. Британець уже на наступному колі зважився на піт-стоп.

На 15-му колі Ферстаппен та Сайнц пішли синхронно на піт-стоп. А уже через два кола нідерландець почав атаку на болід гонщика "Феррарі": на одному з поворотів Ферстаппен випередив Леклера, але ще до кінця кола Шарль повернув собі лідерство.

Дуель між Леклером та Ферстаппеном тривала всю гонку. На 31-му колі Ферстаппен пішов на другий піт-стоп, після чого на наступному туди відправився Леклер, не відпустивши від себе лідерство.

На 44-му колі Ферстаппен наважився на третій піт-стоп, пропустивши вперед Сайнца. І намагався поборотися за перемогу завдяки швидшому комплекту гуми. Проте вже через два кола на трасі з'явилася машина безпеки через аварію П'єра Гаслі.

Однак машина безпеки не допомогла Ферстаппену вирвати перемогу. Леклер втримав першу позицію і став першим переможцем гран-прі Формули-1 сезону 2022 року. А друге місце здобув партнер Леклера Карлос Сайнц.

Це перша перемога "Феррарі" за 911 днів. І третя загалом для Леклера у кар'єрі.

Ферстаппен ж взагалі не зміг закінчити гонку. За три кола до кінця у чинного чемпіона виникли проблеми з батареєю, через що він доїхав її до кінця. Третє місце міг посісти Серхіо Перес, але й він не фінішував - "бронзу" здобув Льюїс Гемілтон.

На початок