Норвежець Баккен переміг в останній гонці сезону Кубка світу з біатлону: результат масстарту

Норвежець Баккен переміг в останній гонці сезону Кубка світу з біатлону: результат масстарту

Норвежець Баккен переміг в останній гонці сезону Кубка світу з біатлону: результат масстарту
AP

Фініш сезону Кубка світу з біатлону.

Сезон 2021/22 Кубка світу з біатлону підійшов до закінчення. У неділю, 20 березня, відбулися останні дві гонки: жіночий та чоловічий масстарти.

У жіночому масстарті перемогу здобула француженка Жюстін Бреза-Буше. Завдяки цьому результату вона також виграла і Малий кришталевий глобус у гонках з масовим стартом.

Читайте також: Француженка Бреза-Буше - переможниця останньої жіночої гонки Кубка світу: результат масстарту

Чоловічий масстарт також містив у собі інтригу. Лідером заліку перед заключною гонкою був француз Кантен Фійон-Майє - володар Великого кришталевого глобусу. Проте його перевага не була вже й такою значною: найближчий переслідувач - норвежець Ветле Шостад Крістіансен - відставав від нього лише на 15 очок.

Боротьба за Малий кришталевий глобус активізувалася вже на першій стрільбі. Фійон-Майє пішов на два кола штрафу, вийшовши 28-м, тоді як одразу 17 спортсменів закрили усі п'ять мішеней. Проміжним лідером став норвежець Штурла Легрейд - переможець останнього спринту сезону.

Легрейд очолював гонку до третьої стрільби, на якій не закрив одну мішень. Лідерство підхопив швед Себастян Самуельссон, який на перемогу у заліку масстартів не претендував. На відміну від Крістіансена: третій "нуль" норвежця дозволив йому зберегти місце у топ-3.

На останній стрільбі Самуельссон втратив шанси на перемогу, пішовши на три кола штрафу. Головна боротьба за "золото" велася між норвежцями Зівертом Баккеном та Легрейд, у межах десяти секунд були також і Ерік Лессер та Емільєн Жаклен, тоді як Крістіансен був п'ятим.

У підсумку Баккен втримав "золото" у боротьбі з Легрейдом - перевага склала лише 0.5 секунди! А "бронзу" виборов Жаклен, який на останніх метрах випередив Лессера.

Саме перемога забезпечила Баккену виграш Малого кришталевого глобусу. Фійона-Майє, який фінішував сьомим в останньому масстарті сезону, норвежець випередив на чотири очки.

Кубок світу. Осло. Масстарт (чоловіки): результат гонки

  1. Зіверт Баккен (Норвегія, 0+0+0+0) 38:31.2
  2. Штурла Легрейд (Норвегія, 0+0+1+1) +0.5
  3. Емільєн Жаклен (Франція, 0+0+2+0) +13.4
  4. Ерік Лессер (Німеччина, 1+1+0+0) +21.6
  5. Філіп Наврат (Німеччина, 0+0+1+0) +31.5
  6. Ветле Шостад Крістіансен (Норвегія, 0+0+0+0) +44.8
На початок