Олімпійський чемпіон Краузер уперше з 2019 року не переміг у турнірі з штовхання ядра

Олімпійський чемпіон Краузер уперше з 2019 року не переміг у турнірі з штовхання ядра

Олімпійський чемпіон Краузер уперше з 2019 року не переміг у турнірі з штовхання ядра
AP

Титулований легкоатлет досі не має у кар'єрі "золота" на чемпіонаті світу.

2-разовий олімпійський чемпіон Раян Краузер здобув лише "срібло" у секторі штовхання ядра на чемпіонаті світу в приміщенні, що проходить у сербському Белграді.

29-річний Краузер - один із найкращих штовхальників ядра за всю історію. Американському легкоатлету належать два світових рекорди - як у приміщенні, так і на відкритому повітрі.

У 2021 році Краузер вдруге здобув "золото" Олімпіади і продовжив переможну серію. А новий рік розпочав з двох перемог на домашніх турнірах.

Перед чемпіонатом світу у приміщенні Краузер був головним фаворитом на "золото". Він єдиним серед усіх спортсменів штовхнув ядро у сезоні за 22 метри.

Проте на самому турнірі американський легкоатлет не здобув перемоги. І цей результат став для нього найгіршим за останні три роки.

Як виступив Краузер?

На чемпіонаті світу учасники мали шість спроб для того, щоб показати найкращий результат. За підсумками перших трьох було сформовано список з восьми учасників, які продовжували змагання.

Краузер першою спробою вийшов в абсолютні лідери - він штовхнув ядро на 22.44 метри. Але у третій спробі його посунув з першої позиції бразилець Дарлан Романі, який встановив рекорд турніру з результатом 22.53 метри.

Дуель між Романі та Краузером продовжилася у другій частині змагань. Проте американець так і не зміг виконати спробу, щоб перевершити результат бразильця: 22.32 метри у четвертій та 21.93 м у шостій. Романі свій результат також не покращив, але перше місце втримав.

  1. Дарлан Романі (Бразилія) - 22.53 метри
  2. Раян Краузер (США) - 22.44 м
  3. Томаш Волш (Нова Зеландія) - 22.31 м

Що означає для Краузера цей результат

  • Перша поразка на міжнародних турнірах з 2019 року. Востаннє Краузер не вигравав на турнірі у вересні 2019-го: тоді на етапі Діамантової ліги в Брюселі він посів третє місце.
  • Краузер все ще не має "золота" чемпіонатів світу. На чемпіонатах світу, що проходили на відкритому повітрі у 2017 та 2019 роках, він посідав шосте та друге місце відповідно.
  • Найкращим результатом Краузера у сезоні залишаються 22.51 метри на турнірі у Спокані.
На початок