Українка Ярослава Магучіх емоційно відсвяткувала перше "золото" чемпіонату світу в кар'єрі: фото

Одна з найяскравіших перемог української легкоатлетки.

Україна здобула першу медаль чемпіонату світу з легкої атлетики у приміщенні - її авторкою стала Ярослава Магучіх, яка здобула "золото" у стрибках у висоту. Для Ярослави - це перше "золото" на чемпіонатах світу серед дорослих.

До цього змагання Магучіх підходила у статусі однієї з двох основних фавориток. А зрештою змогла гарантувати собі медаль, взявши висоту 1.98 метра. Для виграшу "золото" Ярославі довелося тричі оновлювати свій найкращий результат сезону. І в боротьбі за чемпіонство вона зійшлася з австралійкою Елеонорою Паттерсон. Лише Паттерсон і Магучіх зуміли подолати позначку у 2 метри. Українська легкоатлетка зробила це з останньої третьої спроби, коли спортсменка з Австралії - з другої.

Таким чином боротьба перейшла до наступної висоти - 2.02 метра.

AP

Попри проблеми з планкою у 2 метри, наступну висоту Магучіх підкорила з першої спроби. Водночас Паттерсон після першої хиби перенесла планку одразу на 2.04 метра.

АР

Якщо австралійка ризикувала, то українська легкоатлетка фактично вже гарантувала собі перемогу. Хоча ще до позначки 2.02 метра Паттерсон мала кращі показники за Магучіх і меншу кількість виконаних стрибків.

АР

Після того, як австралійка стрибунка ще двічі не взяла висоту 2.04 метра, Магучіх спробувала штурмувати цю планку вже в статусі чемпіонки світу. Однак ця позначка не підкорилась українці, і вона завершила виступ із результатом 2.02 метра - найкращим у сезоні у світі. Одразу після завершення змагань Магучіх підбігла до трибун, звідки їй передали український прапор і букет квітів.

AP Photo/Darko Vojinovic

Українка пробіглась белградським стадіоном, тримаючи синьо-жовтий стяг над головою.

АР

Уже пізніше того ж дня під час вечірньої сесії відбулась офіційна церемонія нагородження у жіночих змаганнях зі стрибків у висоту, де пролунав український гімн. Усе завдяки виступу Ярослави Магучіх.

АР

Ця золота медаль стала дебютною для українки на рівні чемпіонатів світу. Раніше вона здобувала "срібло" на літній світовій першості в Досі у 2019 році. А також вигравала "золото" чемпіонату Європи та "бронзу" Олімпійських ігор у 2021 році.

АР

• Чемпіонат світу в приміщенні в Белграді триватиме з 18 до 20 березня.
  • Україну на змаганнях у Сербії представляють шість спортсменок: Анна Плотіцина (60 метрів з бар’єрами), Марина Бех-Романчук (стрибки в довжину, потрійний стрибок), Ярослава Магучіх (стрибки у висоту), Ірина Геращенко (стрибки у висоту), Яна Гладійчук (стрибки з жердиною) і Юлія Лобан (п’ятиборство).
  • "Золото" Ярослави Магучіх - поки що єдина медаль України на цій світовій першості. Водночас уже виступили п'ять із шести українських легкоатлеток. Зокрема, Ірина Геращенко стала п'ятою в стрибках у висоту, Яна Гладійчук - четверта у стрибках із жердиною, п'ятиборка Юлія Лобан - десята, а Анна Плотіцина стала 23-ю в бігу з бар'єрами на 60 метрів.
  • В останній день змагань, 20 березня, виступить Марина Бех-Романчук. Вона змагатиметься як у стрибках у довжину, так і в потрійному стрибку.
Онлайн-трансляція чемпіонату світу в приміщенні в сербському Белграді доступна на Суспільне Спорт. Слідкувати за перебігом змагань можна тут.