Ярослава Магучіх здобула "золото" для України на чемпіонаті світу з легкої атлетики

Ярослава Магучіх здобула "золото" для України на чемпіонаті світу з легкої атлетики

Ярослава Магучіх здобула "золото" для України на чемпіонаті світу з легкої атлетики
European Athletics

Перша медаль України на турнірі.

Фінал жіночих стрибків у висоту - найбільший старт для України на чемпіонаті світу з легкої атлетики у приміщенні. Попри повномасштабне вторгнення Росії, Україні вдалося на максимум використати квоту у цій дисципліні: на змагання прибули бронзова призерка Олімпіади-2020 Ярослава Магучіх та Ірина Геращенко, що у Токіо посіла четверте місце.

Українські стрибунки перед стартом турніру були серед претенденток на подіум, однак не мали достатньо тренувальної практики через воєнні дії. І мали чимало конкуренток, які мали нав'язати їм боротьбу: у Белград прибули австралійка Елеанор Паттерсон, представниця Узбекистану Сафіна Садуллаєва, чорногорка Марія Вуковіч.

Першою з українок виступи розпочала Ірина Геращенко, взявши з першої спроби висоту 1.84 метри, а після цього - і 1.88 м. Перший стрибок успішно виконала і Ярослава Магучіх, яка останньою серед усіх учасниць розпочала виступи.

Висоту 1.92 метри взяли сім спортсменок: крім заявлених фавориток, це вдалося італійці Єлені Валлортігарі, а також представниці Казахстану Надєжді Дубовіцкій. При цьому Магучіх змогла зробити це з другої спроби - Геращенко ж продовжила брати висоту з першого ж стрибка.

А ось після планки в 1.95 метрів сформувалася четвірка претенденток на нагороди. Геращенко не використала жодної спроби, тоді як Магучіх взяла її з першої спроби. Тож, для Геращенко виступ на чемпіонаті світу закінчився з п'ятим результатом.

Важливий крок для перемоги Магучіх зробила на висоті 1.98 метрів, взявши її з першої спроби. Цим результатом вона вже оновила для себе рекорд сезону. Але продовжила йти другою: Дубовіцка продовжила брати висоту з першої спроби.

Магучіх забезпечила собі медаль після того, як Вуковіч не використала жодної спроби на висоті 1.98 метри. Тож, визначити порядок медалісток могла планка 2.00 метри.

2.00 метри з другої спроби взяла Паттерсон, тоді як Магучіх змогла це зробити з останньої спроби. Дубовіцка вибула з боротьби за "золото".

А ось на висоті 2.02 метри Магучіх випередила Паттерсон! Українка взяла її з першої спроби. Австралійка перенесла висоту на 2.04 метри після невикористаної першої, але навіть це їй не допомогло випередити українку. Саме Магучіх стала чемпіонкою світу у приміщенні.

Стрибки у висоту (жінки)

  1. Ярослава Магучіх (Україна) - 2.02 м
  2. Елеанор Паттерсон (Австралія) - 2.00 м
  3. Надєжда Дубовіцка (Казахстан) - 1.98 м

...

  • 5. Ірина Геращенко (Україна) - 1.92 м
На початок