Легкоатлетів Росії і Білорусі відсторонили від участі на чемпіонаті Європи і етапах Діамантової ліги

Легкоатлетів Росії і Білорусі відсторонили від участі на чемпіонаті Європи і етапах Діамантової ліги

Легкоатлетів Росії і Білорусі відсторонили від участі на чемпіонаті Європи і етапах Діамантової ліги
AP

Чергові санкції проти російського та білоруського спорту.

Російські та білоруські легкоатлети отримали чергові санкції, які пов'язані з повномасштабним вторгненням РФ в Україну.

24 лютого Росія здійснила повномасштабне вторгнення в Україну. Бойові дії тривають вже 23-у добу.

Читайте також: Війна Росії проти України. День двадцять третій. Онлайн

Міжнародні спортивні організації вже засудили та запровадили санкції проти Росії, а також частково проти Білорусі, яка сприяє вторгненню в Україну. Зокрема, легкоатлетам, що представляють ці країни, заборонили брати участь на чемпіонаті світу у приміщенні, який розпочинається у п'ятницю, 18 березня.

Ці санкції стали не єдиними проти російських та білоруських легкоатлетів. Упродовж останніх двох днів, 17 та 18 березня, було ухвалено рішення щодо відсторонення спортсменів цих країн ще з двох легкоатлетичних турнірів: чемпіонату Європи, а також Діамантової ліги - найбільшого комерційного турніру з легкої атлетики.

Рішення організацій означає, що спортсмени з Росії та Білорусі не зможуть виступати навіть у статусі нейтральних атлетів - їх повністю відсторонено. До повномасштабного вторгнення російські легкоатлети могли взяти участь у змаганнях лише як нейтральні через дискваліфікацію, пов'язану з допінг-скандалами.

Чемпіонат Європи з легкої атлетики відбудеться з 15 по 21 серпня. А ось сезон 2022 року у Діамантовій лізі стартує 13 травня у Досі.

Що відомо

  • Чемпіонат Європи з легкої атлетики проходитиме як складова Євро з літніх видів спорту. Змагання відбудуться у Мюнхені і це буде лише другий подібний турнір після його проведення у Глазго в 2018 році.
  • На попередньому чемпіонаті Європи спортсмени з Росії та Білорусі здобули по одному "золоту": Марія Ласіцкене (стрибки у висоту) та Ольга Мазурьонок (марафон).
  • У сезоні 2021 року Діамантової ліги тріумфували дві нейтральні атлетки з Росії: Ласіцкене, а також Анжеліка Сідорова (стрибки з жердиною).
На початок