Кантен Фійон-Майє достроково став володарем Великого кришталевого глобуса

. AP

Перша перемога француза в кар'єрі.

Лідер збірної Франції з біатлону Кантен Фійон-Майє став володарем Великого кришталевого глобуса сезону 2021/22.

Фійон-Майє очолював загальний залік Кубка світу з біатлону перед гонкою з масовим стартом. Перед нею він здобув перемогу у спринті на етапі в Отепяя.

Для того, щоб достроково стати володарем Великого кришталевого глобуса Фійону-Майє потрібно було мати перевагу над своїм партнером по збірній Франції Емільєном Жакленом більше ніж на 180 очок. У такому разі Жаклен не зміг би відіграти це відставання у Фійона-Майє за підсумками трьох залікових гонок.

Французи тривалий час вели боротьбу між собою за перемогу в масстарті в Отепяя. Проте за підсумками гонки Фійон-Майє фінішував другим, поступившись лише норвежцеві Ветле Шостаду Крістіансену, тоді як Жаклен посів сьоме місце. Завдяки цьому Фійон-Майє не лише зберіг, але й збільшив перевагу над Жакленом на 18 очок.

Таким чином Фійон-Майє став недосяжним до Жаклена та інших переслідувачів. Перевага лідера заліку над партнером по збірній Франції складає 245 очок.

Топ-5 загального заліку Кубка світу серед чоловіків за підсумками масстарту в Отепяя

1. Кантен Фійон-Майє (Франція) - 870
  2. Емільєн Жаклен (Франція) - 625
  3. Себастьян Самуельссон (Швеція) - 596
  4. Ветле Шостад Крістіансен (Норвегія) - 594
  5. Штурла Легрейд (Норвегія) - 574

Це перший Великий кришталевий глобус в кар'єрі Фійона-Майє. Він перервав 3-річну серію перемог норвежця Йоганнеса Бьо, який після Олімпіади-2022 оголосив про дострокове закінчення сезону.

Досягнення Кантена Фійона-Майє у сезоні-2021/22

• Виграв Малий кришталевий глобус у гонці переслідування.
  • Здобув п'ять медалей на Олімпійських іграх у Пекіні: два "золота" та три "срібла".
  • До "срібла" у масстарті тричі поспіль перемагав у гонках Кубка світу: двічі у спринті, одного разу в гонці переслідування.
  • П'ять поспіль подіумів на етапах Кубка світу.