МОК рекомендує не допускати на міжнародні турніри атлетів з Росії та Білорусі

МОК рекомендує не допускати на міжнародні турніри атлетів з Росії та Білорусі

МОК рекомендує не допускати на міжнародні турніри атлетів з Росії та Білорусі
. Прапор МОК та Росії. Фото: AP Photos

Тепер рішення мають ухвалювати окремо самі міжнародні спортивні федерації.

Виконавчий комітет Міжнародного олімпійського комітету рекомендує заборонити міжнародним спортивним федераціям допускати атлетів з Росії та Білорусі.

24 лютого Росія розпочала повномасштабне вторгнення на територію України. Військові дії проходять одразу за кількома напрямами і десятках міст України.

Читайте також: Захоплення Бердянська, нічні обстріли та бої за Київ. Вторгнення РФ в Україну, день п'ятий. Онлайн

У понеділок, 28 лютого, у мережі з'явилося офіційне звернення українських спортсменів до Міжнародного олімпійського та паралімпійського комітетів. У ньому атлети закликали МОК та МПК не допускати на міжнародні турніри спортсменів з Росії, а також Білорусі, яка сприяє РФ у повномасштабному вторгненні на територію України.

Міжнародний олімпійський комітет скликав ще одне засідання Виконавчого комітету, у якому розглянув поточну ситуацію з війною в Україні. І попри те, що тривалий час стояв на засадах невтручання спорту у політику, змінив свою позицію.

Зокрема, у МОК визнали, що попри небажання карати спортсменів з Росії та Білорусі за рішення їхніх урядів, для багатьох українських атлетів це є неможливим саме через війну. А тому у Міжнародному олімпійському комітеті ухвалили наступні рішення:

  1. МОК рекомендує міжнародним спортивним федераціям та організаторам спортивних заходів не запрошувати або ж не дозволяти участь російським та білоруським спортсменам у міжнародних змаганнях.
  2. Якщо ж виконати рекомендацію неможливо, МОК наголошує, що у такому разі організатори спортивних турнірів або ж міжнародні федерації повинні допускати атлетів з Росії та Білорусі лише як нейтральних атлетів: без національної символіки, прапорів та гімнів. Зокрема, це стосується найближчих Паралімпійських ігор, що відбудуться у Пекіні.
  3. МОК продовжує стояти на позиціях не організувати жодних спортивних змагань у Росії та Білорусі, яке підготував 25 лютого 2022 року.

Крім цього, у Міжнародному олімпійському комітету висловили солідарність НОК України. А також оголосили про запровадження фонду солідарності для допомоги Україні.

Позицію проти участі Росії та Білорусі у спорті оголошують багато країн. Зокрема, Фінляндія, яка є господарем найближчого чемпіонату світу з хокею, виступили проти участі того, щоб російська та білоруська збірні на ньому виступили.

Читайте також: Фінляндія виступила проти участі Росії та Білорусі на домашньому ЧС з хокею

Як світ реагує на повномасштабне вторгнення РФ в Україну

На початок