Російський бізнесмен Роман Абрамовіч передав керівництво "Челсі" благодійному фонду

Російський бізнесмен Роман Абрамовіч передав керівництво "Челсі" благодійному фонду

Російський бізнесмен Роман Абрамовіч передав керівництво "Челсі" благодійному фонду
. АР

Водночас де-юре він усе ще залишається власником команди.

Російський бізнесмен Роман Абрамовіч відійшов від керівництва англійським клубом "Челсі" та передав опіку над ним до однойменного благодійного фонду. Відповідна заява вийшла на офіційному сайті "синіх".

"Протягом мого майже 20-річного володіння ФК "Челсі" я завжди вважав себе опікуном клубу, чия робота полягає в тому, щоб ми були настільки успішними, наскільки ми можемо бути сьогодні, а також у тому, щоб будувати на майбутнє, а також граючи позитивну роль у нашій спільноті.

Я завжди приймав рішення в інтересах клубу. Я залишаюся відданим цим цінностям. Тому сьогодні я передаю опікунам благодійного фонду "Челсі" опіку над клубом.

Я вважаю, що зараз вони в найкращому положенні, щоб піклуватися про інтереси клубу, гравців, персоналу та вболівальників", - говориться в повідомленні від імені підприємця.

При цьому, за інформацією журналіста Фабріціо Романо, попри те, що Абрамовіч передав опіку над клубом благодійному фонду, він усе одно залишиться власником команди. Водночас директорка Марина Грановська и Петр Чех займатимуться юридичними питаннями "Челсі", зокрема, підписанням нових контрактів і трансферами.

За словами Романо, Абрамовіч передав управління "Челсі" задля того, аби "захистити клуб, його керівництво та футболістів".

До слова, наразі Абрамовіч ще не потрапив до переліку осіб, до яких були застосовані санкції урядом Великої Британії.

Що відомо

  • Роман Абрамовіч придбав "Челсі" влітку 2003 року. Благодійний фонд клубу, своєю чергою, було створено у 2010-му. Організація опікується проєктами, зокрема, із захисту навколишнього середовища та з боротьби з дискримінацією.
  • Наразі низка держав прийняла санкції щодо російських олігархів, представників російської політичної еліти і кількох російських банків. Роман Абрамовіч не увійшов до переліку тих, хто потрапив під обмеження. Але, зокрема, Велика Британія запровадила санкції для наступних банків і осіб: банк "Росія" Промсвязьбанк, Генбанк, Чорноморський банк розвитку та реконструкції, Індустріальний ощадний банк, Геннадій Тимченко та брати Ротенберги. Про це пише "Європейська Правда", посилаючись на слова прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона.
  • ФК "Челсі" - шестиразовий чемпіон Англійської Прем'єр-ліги, 8-разовий володар Кубка Англії та дворазовий переможець Ліги чемпіонів.

Останні реакції спортивного світу на повномасштабне вторгнення Росії до України

На початок