"Деякі речі більші, ніж баскетбол". Велика Британія не поїде на матч до Білорусі через загрозу війни

"Деякі речі більші, ніж баскетбол". Велика Британія не поїде на матч до Білорусі через загрозу війни

"Деякі речі більші, ніж баскетбол". Велика Британія не поїде на матч до Білорусі через загрозу війни
FIBA

Британія сподівається на перенесення гри, від якої залежить відбір на чемпіонат світу, до іншого місця через участь Білорусі в нарощуванні військ біля території України.

Чоловіча збірна Великої Британії з баскетболу не поїде до Білорусі на матч відбору до чемпіонату світу-2023. Про це повідомила Британська федерація баскетболу.

У Мінську 25 лютого мав відбутися кваліфікаційний матч третього туру між Білоруссю й Великою Британією. Проте з питань безпеки гості відмовилися від поїздки.

Як Велика Британія пояснила це рішення

Британська федерація баскетболу заявила, що причиною відмови стала "загроза військових дій на цій території". У Британії занепокоєні ситуацією на кордонах України, біля яких зосереджені російсько-білоруські війська. Їхній уряд рекомендує громадянам за можливості втриматися від нетермінових подорожей до Білорусі.

"Ми щасливі, що під час ухвалення цього складного рішення добробут групи, яка мала їхати, поставили на перше місце, – вважає капітан британської команди Ден Кларк. – Це мрія кожного гравця – представляти свою країну на дорослому рівні. Але деякі речі більші, ніж баскетбол, і теперішня ситуація в тій частині світу надзвичайно турбує".

Федерація сподівається, що матч вдасться перенести до іншого місця або на іншу дату.

Що відомо

  • Велика Британія наразі посідає останнє, четверте, місце в групі B після двох матчів, проте має стільки ж очок (3), як і лідери групи – Білорусь.
  • Наступний матч – якраз проти Білорусі – Велика Британія має провести 28 лютого в англійському місті Ньюкасл-апон-Тайн.
  • Збірна України грає в групі G (третє місце). Її наступний матч заплановано на 24 лютого: проти Іспанії на виїзді.
  • З кожної групи до другого відбіркового раунду вийдуть по три команди.
Читайте також: Україна визначилася зі складом на матчі проти Іспанії у відборі на чемпіонат світу з баскетболу
  • 20 лютого прем'єр-міністр Сполученого Королівства Борис Джонсон заявив, що Британія і США запровадять додаткові санкції проти Росії, якщо вона вдасться до повномасштабного вторгнення в Україну.
Читайте також: Загроза військового вторгнення Росії та що відбувається на Донбасі. Онлайн
На початок