Китайські фігуристи Суй і Хань утретє побили світовий рекорд на Олімпіаді: відео емоційного прокату

Китайські фігуристи Суй і Хань утретє побили світовий рекорд на Олімпіаді: відео емоційного прокату

Китайські фігуристи Суй і Хань утретє побили світовий рекорд на Олімпіаді: відео емоційного прокату
AP

Пара принесла своїй країні лише друге в історії олімпійське "золото" в фігурному катанні.

На Олімпійських іграх-2022 у Пекіні розіграли останній комплект медалей у фігурному катанні. Завершували змагальну програму цього виду спортивні пари.

Після короткої програми з мінімальним відривом лідирували китайці Суй Веньцзін і Хань Цун, за ними були пари збірної ОКР – Євгєнія Тарасова й Владімір Морозов та Анастасія Мішина й Алєксандр Галлямов.

У підсумку трійка не змінилася, і китайська пара Суй і Хань здобула своє перше "золото" Олімпійських ігор. Веньцзін мала помилку на потрійному сальхові, базу якого судді знизили до подвійного через занадто великий недокрут у партнерки. Проте фігуристів врятувала висока складність і якісне виконання решти елементів. Зокрема, вони були єдиними, хто на цій Олімпіаді виконали підкрут у чотири оберти. Також судді поставили їм вищі бали, ніж їхнім суперникам Тарасовій і Морозову, які майже чисто виконали програму, за більшість підтримок і викиди.

За рахунок цього Суй і Хань заробили більшу оцінку за довільну програму (155.47 проти 155) та за сумою за два прокати (239.88) посіли перше місце з відривом усього 0.63 бала. Таким чином китайці втретє поспіль завершили прокат зі світовим рекордом. До цього вони двічі били рекорд у короткій програмі (в командному й особистому турнірах), а тепер перевершили найвищу суму балів за історію сучасної системи оцінювання. Суй і Хань додали всього 0.06 бала до попереднього рекорду Мішиної та Галлямова, які встановили його на чемпіонаті Європи-2022.

суй хань
AP
Читайте також: Китайські фігуристи Суй і Хань удруге за Олімпіаду-2022 встановили світовий рекорд: відео

Чому ще перемога Суй і Хань є знаковою

 • Веньцзін і Цун – лише друга китайська пара в історії, яка здобувала "золото" Олімпійських ігор. До них це вдавалося лише Шень Сю та Чжао Хунбо (у Ванкувері-2010), які зараз є їхніми тренерами. Загалом спортивні пари – єдина дисципліна, в якій Китай перемагав на Олімпіадах.
 • Для Суй і Хань це друга олімпійська нагорода в кар'єрі. На минулих Іграх-2018 у Пхьончхані ця пара була головною фавориткою на "золото", але помилки в довільній програмі та ідеальний прокат німців Альони Савченко й Бруно Массо залишили їх зі "сріблом".
 • Суй Веньцзін і Хань Цун перемогли з програмою під пісню "Bridge Over Troubled Water" у переспіві Лінди Едер та Джона Ледженда – ця композиція є переробкою їхньої програми сезону 2016/17. Як розповідають фігуристи, вибір музики символізує те, як упродовж кар'єри спортсмени ставали "містком" одне для одного, що прокладав шлях через непрості часи. У 2016-2017 Цун був підтримкою для Веньцзін, яка відновлювалася після складної операції на обох ногах і певний час пересувалася на візку (а в 2018-му отримала нову травму – стресовий перелом ноги). А тепер ролі змінилися, адже в 2021-му пара вперше з початку пандемії повернулася до змагань після операції вже партнера: Хань Цун мав пошкодження стегна. Також фігуристи поділилися, що хотіли показати цією програмою єднання всіх людей, яких розділила пандемія чи інші перепони.
суй хань
AP
Читайте також: "Мороз по шкірі" vs "вигаданий допінг". Навколо чого виник конфлікт між МОК і ОКР на Олімпіаді-2022

"Це незабутній вечір, – поділилися після прокату фігуристи. – Ми здійснили нашу мрію на нашій батьківщині. Нам вдалося змінити колір медалей, порівняно з Пхьончханом. Чотири роки тому ми зробили це нашою великою метою, і реалізувати її було надзвичайно складно, зважаючи на всі травми".

"З юного віку ми були андердогами, тому що ніхто не думав, що ми зможемо займатися парним катанням, через нашу будову тіла. Люди сумнівалися в нас, тому що ми схожого зросту, але ми перебороли ці труднощі. Наша пара існує вже 15 років. Напередодні довільної програми ми сказали одне одному, що розділимо цю мить разом".
суй хань
AP

Усі світові рекорди Олімпіади-2022

Фігурне катання
Ковзанярський спорт
Шорттрек

Світові рекорди у фігурному катанні серед спортивних пар

 • Коротка програма: Суй Веньцзін / Хань Цун (Китай) – 84.41 (Олімпійські ігри-2022, особисті змагання)
 • Довільна програма: Альона Савченко / Бруно Массо (Німеччина) – 159.31 (Олімпійські ігри-2018, особисті змагання)
 • Сума балів: Суй Веньцзін / Хань Цун (Китай) – 239.88 (Олімпійські ігри-2022, особисті змагання)
суй хань
AP

Фігурне катання. Спортивні пари

 1. Суй Веньцзін / Хань Цун (Китай) 239.88
 2. Євгєнія Тарасова / Владімір Морозов (ОКР) 239.25
 3. Анастасія Мішина / Алєксандр Галлямов (ОКР) 237.71
Читайте також: "Ненавиджу! Ви все знали!" Що сталося на Олімпіаді в хаотичному фіналі жіночого фігурного катання
 • Відео переможного прокату Суй Веньцзін та Хань Цун у довільній програмі на Олімпіаді-2022:

Хто такі Суй Веньцзін та Хань Цун

 • 25-річна Веньцзін та 29-річний Цун представляють Китай у спортивних парах.
 • Для фігуристів це другі Олімпійські ігри в кар'єрі. На минулих у Пхьончхані (2018) вони були одними з фаворитів на перемогу, але посіли друге місце.
 • Дворазові чемпіони світу (2017, 2019), також мають три срібні медалі світових першостей (2015, 2016, 2021).
 • Шестиразові переможці чемпіонату чотирьох континентів (2012, 2014, 2016-2019, 2020).
 • Переможці Фіналу Гран-прі сезону 2019/20.

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

Читайте також: Французькі фігуристи Пападакіс і Сізерон побили другий поспіль світовий рекорд на Олімпіаді: відео
На початок