Йоганнес Бьо повторив кілька історичних рекордів завдяки надуспішному виступу на Олімпіаді-2022

Йоганнес Бьо повторив кілька історичних рекордів завдяки надуспішному виступу на Олімпіаді-2022

Йоганнес Бьо повторив кілька історичних рекордів завдяки надуспішному виступу на Олімпіаді-2022
. AP

Бьо став 4-разовим олімпійським чемпіоном і переписав кілька рекордів Зимових Ігор.

На Олімпіаді у Пекіні пройшла заключна біатлонна гонка - чоловічий масстарт. Її переможцем став норвезький біатлоніст Йоганнес Бьо.

Бьо вдруге переміг у особистому старті Олімпіади-2022: перед цим титулований норвежець тріумфував у спринтерській гонці. І ось тепер зміг закінчити Олімпіаду-2022 "золотом" у масстарті попри два кола штрафу на останньому вогневому рубежі.

Читайте також: Українці виступили в останній гонці Олімпіади-2022 з біатлону: результат масстарту

Для Йоганнеса Бьо ця медаль загалом стала п'ятою у Пекіні. І цим він зміг переписати одразу кілька історичних рекордів Зимових Ігор.

Бьо провів повну програму на Іграх у Пекіні, взявши участь в обох естафетах (змішаній та чоловічій), а також в усіх чотирьох особистих гонках. І лише одного разу не підіймався на подіум: у гонці переслідування норвезький біатлоніст посів п'яте місце.

Як виступив Йоганнес Бьо на Олімпіаді-2022

 • Змішана естафета: "золото"
 • Індивідуальна гонка: "бронза"
 • Спринт: "золото"
 • Гонка переслідування: 5-е місце
 • Чоловіча естафета: "золото"
 • Масстарт: "золото"

Які рекорди підкорилися Йоганнесу Бьо на Олімпіаді-2022?

Йоганнес Бьо став третім спортсменом в історії Зимових Олімпіад, який на одній Олімпіаді здобув чотири та більше нагород. Рекорд залишається у амерканського ковзаняра Еріка Гайдена - у 1980 він став 5-разовим олімпійським чемпіоном. А от друге місце тепер належить двом біатлоністам.

Бьо став другим біатлоністом в історії, який здобув чотири золоті медалі за одну Олімпіаду. До нього у 2002 році це зробив інший норвежець: легендарний Оле-Ейнар Бьорндален здобув усіМасстарт та змішана естафета з'явилися у програмі Олімпійських ігор у 2006 та 2014 роках відповідно золоті медалі у біатлоні на Іграх у Солт-Лейк-Сіті (індивідуальна гонка, спринт, гонка переслідування, чоловіча естафета).

Крім цього, Йоганнес Бьо повторив біатлонний рекорд француза Кантена Фійона-Майє за кількістю медалей на одній Олімпіаді. У Пекіні французький біатлоніст виборов п'ять нагород і зупинився у кроці від шостої - масстарт Фійон-Майє закінчив на четвертій позиції.

Читайте також: Француз Фійон Майє встановив унікальне досягнення в біатлоні на Олімпійських іграх

Загалом Йоганнес Бьо виграв вісім медалей (ще три були ним здобуті у Пхьончхані). І тепер є 5-разовим олімпійським чемпіоном (в індивідуальній гонці у 2018 році він також завоював "золото").

Усі медалі Йоганнеса Бьо на Зимових Олімпіадах

 • "золото": індивідуальна гонка (2018 рік); змішана естафета, спринт, чоловіча естафета, масстарт (2022 рік)
 • "срібло": змішана естафета, естафета (2018 рік)
 • "бронза": індивідуальна гонка (2022 рік)

Що відомо

 • Крім восьми медалей на Зимових Олімпіадах Йоганнес Бьо є 12-разовим чемпіоном світу у біатлоні. На останньому чемпіонаті світу у Поклюці в 2021 році Бьо став чемпіоном у змішаній естафеті та чоловічій естафеті.
 • Йоганнес Бьо - чинний володар Великого кришталевого глобусу в біатлоні. У сезоні 2021/22 загального заліку норвежець йде на п'ятій позиції.
 • Перед Олімпіадою-2022 Йоганнес Бьо здобув п'ять золотих нагород на етапах Кубка світу 2021/22: у чоловічих естафетах (Естерсунд, Гохфільцен, Антгольц), у змішаній естафеті (Обергоф), а також у спринті (Ансі).
На початок