"Фільм жахів можна знімати". Перші слова Абраменка після срібного виступу на Олімпіаді-2022

"Фільм жахів можна знімати". Перші слова Абраменка після срібного виступу на Олімпіаді-2022

Ексклюзивно
"Фільм жахів можна знімати". Перші слова Абраменка після срібного виступу на Олімпіаді-2022
. AP

Ексклюзивний коментар українського фристайліста для Суспільне Спорт.

Олександр Абраменко став першим українським призером на Зимовій Олімпіаді-2022. 33-річний фристайліст виборов "срібло" у змаганнях лижної акробатики.

Повне відео суперфіналу - тут

Абраменко здобув другу олімпійську медаль у кар'єрі. Перед тим, як стати срібним призером Пекіна, український фристайліст виборов "золото" у Пхьончхані, тож тепер є найуспішнішим мультимедалістом в історії України на Зимових Олімпіадах.

Читайте також: Олександр Абраменко став другим мультимедалістом в історії України на Зимових Олімпіадах

Після церемонії нагородження Абраменко дав ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт, у якому оцінив виступ у суперфіналі Олімпіади у Пекіні.

Український фристайліст назвав досить складними змагання у Пекіні. Причому не лише з психологічної точки зору, але й через погодні умови та холод, які були присутні під час його виступів.

"Дуже щасливий, тому що змагання виявилися надскладними. Погодні умови, звісно, сьогодні ліпші, ніж учора, менше вітру, але також холод - важко змагатися в такому стані. Але я дуже радий, що зробив все-таки цей стрибок п'ять гвинтів. Це дуже складний стрибок для мене, я його також зробив разів десять, напевно. Трішечки не вистачило охайності на приземленні, але дуже радий, що цього було достатньо аби здобути срібну нагороду. І дуже радий цьому", - сказав Абраменко.

Спортсмен звернув увагу на значущість срібної медалі. Зокрема, у контексті дня, коли вони була здобута: 16 лютого було проголошено в Україні Днем Єднання.

"Хотів дістати першу медаль для нашої олімпійської збірної України, а також для всіх українців. І я дуже радий, що в такий день, День Єднання, мені вдалося порадувати усіх українців".

Порівнюючи свої виступи на попередніх Олімпіадах (Ігри у Пекіні стали п'ятими для Абраменка), український фристайліст зазначив, що йому важко оцінити, де саме виступати було важче.

"Де було важче? Це складне питання, бо важко, як виявилося, на кожній Олімпіаді. Тоді були дуже такі емоції, дуже багато емоцій. І зараз також я, на даний момент, дуже радий цій срібній медалі, як і золотій. Зараз вона єдина для всієї України".

Наостанок, Абраменко розповів, що саме відчував перед останнім стрибком. Спортсмен не зміг ідеально стати на ноги під час приземлення, але все ж втримався, що і визначило його підсумковий результат.

Дивіться також: Український прапор, радість від "срібла". Емоції Олександра Абраменка після медалі на Олімпіаді-2022

"Що було перед фінальним стрибком? Це було жахіття. Неможливо передати свої відчуття, що ти відчуваєш перед стартом. До голови лізуть різні думки, ти розумієш, що ти можеш. І ти водночас розумієш, що можеш припуститися помилки і не буде ніякої медалі. Фільм жахів можна зняти".

Хто такий Олександр Абраменко

  • 33-річний український фристайліст, представник Миколаєвської області на Олімпіаді-2022.
  • Абраменко - олімпійський чемпіон Пхьончхана-2018 і срібний призер Пекіна-2022 у лижній акробатиці. Ігри у Пекіні для нього п'яті у кар'єрі.
  • Абраменко вісім разів виступав на чемпіонатах світу з лижної акробатики. У 2019 році він став срібним призером турніру.
  • У сезоні 2021/22 Абраменко двічі ставав бронзовим призером етапу Кубка світу у фінській Руці у командній лижній акробатиці.

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок