Титулована китайська фристайлістка виграла на Олімпіаді-2022 перше "золото" за 12 років

Титулована китайська фристайлістка виграла на Олімпіаді-2022 перше "золото" за 12 років

Титулована китайська фристайлістка виграла на Олімпіаді-2022 перше "золото" за 12 років
AP

Сюй Ментао лише з четвертої спроби досягла своєї мети.

Китайська фристайлістка Сюй Ментао - одна з найдосвідченіших спортсменок на Олімпійських іграх. На рівні змагань з лижної акробатики вона виграла шість медалей на чемпіонатах світу та п'ять разів ставала чемпіонкою загального заліку.

Олімпіада-2022 була четвертою для Ментао, але за увесь цей час вона змогла вибороти лише одну медаль. У 2014 році китаянка стала срібною призеркою Олімпійських ігор, але у 2010 та 2018 році не фінішувала навіть у топ-5.

Перед жіночим турніром Ментао знову зупинилася у кроці від "золота" Олімпіади-2022, вигравши "срібло" у дебютному для Зимових Ігор командному турнірі з лижної акробатики. Але все ж згодом здобула довгоочікуване для себе "золото".

Читайте також: На Олімпіаді-2022 визначилися перші в історії чемпіони у командному турнірі з лижної акробатики

Як Ментао стала олімпійською чемпіонкою?

Ментао пройшла кваліфікацію у жіночому турнірі з лижної акробатики. Однак там китаянка не показала найкращий результат: краще за неї виступили австралійка Лора Піл та американка Ешлі Колдвелл.

Фінальна стадія у лижній акробатиці складалася з двох частин: "малий" фінал передбачав два стрибки від кожної спортсменки (зараховувалася лише найкраща спроба). Топ-6 найкращих виходили у "великий" фінал, і вже там боролися за медалі.

У "малому" фіналі Ментао виконала лише перший стрибок - з результатом 103.89 балів. На другий китаянка вже не виходила, знаючи, що достроково відібралася у "великий" фінал. Але не з найкращим результатом: американка Колдвелл набрала на 0.03 бали більше.

Однак у "великому" фіналі головною суперницею Ментао виявилася не Колдвелл, а білоруска Анна Гускова. Колдвелл за свій стрибок отримала лише оцінку 83.71 бали, у той час, як Гускова показала результат 107.95 балів.

І все ж Ментао здобула перемогу. Свою спробу стрибка китайська фристайлістка виконала з ідеальним приземленням, за що отримала 108.61 балів. І перше "золото" у кар'єрі на рівні Олімпійських ігор.

Медаль Ментао також стала історичною для самого Китаю. Збірна уперше здобула золоту нагороду саме у цій дисципліні на рівні Зимових Олімпіад.

Фристайл. Лижна акробатика (жінки)

  1. Сюй Ментао (Китай) 108.61 балів
  2. Анна Гускова (Білорусь) 107.95
  3. Меган Нік (США) 93.76

Хто така Сюй Ментао

  • 31-річна китайська фристалійстка, що виступає у лижній акробатиці. 3-разова призерка Олімпійських ігор.
  • Усі результати Ментао в особистих турнірах на Олімпіадах: 2010 рік - шосте місце, 2014 рік - "срібло", 2018 рік - дев'яте місце, 2022 рік - "золото".
  • Ментао - 6-разова призерка чемпіонатів світу з лижної акробатики. Але лише одного разу вона здобула "золото" на цьому рівні: у 2013 році.
  • У сезоні 2021/22 Ментао тріумфувала лише на двох етапах Кубка світу з лижної акробатики - у Руці та Релейсі в особистих виступах.

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок