Уперше в історії спорстменка виграла "золото" Олімпійських ігор за дві різні країни: як це можливо

Уперше в історії спорстменка виграла "золото" Олімпійських ігор за дві різні країни: як це можливо

Уперше в історії спорстменка виграла "золото" Олімпійських ігор за дві різні країни: як це можливо
AP

Як це стало можливо.

На Олімпіаді-2022 закінчився перший бобслейний турнір - у жіночому монобобі. Він уперше проводився на рівні Зимових Олімпіад і мав представництво України: Лідія Гунько посіла 20-е місце.

Читайте також: "Покращувала результати в процесі змагань". Бобслеїстка Гунько завершила виступ на Олімпіаді-2022

Переможницею турніру з монобобу стала представниця США Кейлі Гамфріс, яка на фініші випередила іншу американку Елану Меєрс-Тейлор. У той час, як "бронзу" здобула канадка Крістін Де Брюін.

За підсумками турніру з монобобу у Канади могло бути одразу дві медалі, зокрема і "золото" Олімпійських ігор. Оскільки ще наприкінці 2021 року Гамфріс була представницею Канади.

Що сталося?

Олімпіада у Пекіні стала четвертою у кар'єрі для досвідченої Гамфріс. І на усіх трьох попередніх Зимових Іграх вона здобувала медаль: у 2010 та 2014 роках - "золото", а у 2018 - "бронзу" у двійці.

Після виступу на Олімпіаді-2018 у федерації бобслею Канади виник скандал: Гамфріс звинуватила у домаганнях головного тренера бобслейної команди Тода Гейса.

Гамфріс була готова продовжити виступи за збірну Канади, висунувши перед федерацією бобслею низку вимог: крім звільнення тренера, вона просила компенсувати судові витрати, пов'язані з позовом (Гейса не визнали винним по справі у домаганнях), а також надати їй додаткових тренерів, терапевта. Однак у федерації бобслею Канади на це не пішли.

Водночас у федерації бобслею Канади дали згоду на звільнення від виступів за команду, завдяки чому у вересні 2019 року вона почала змагатися за Сполучені Штати. Але для участі на Олімпіаді-2022 цього було недостатньо - вона ще мала отримати громадянство країни.

Лише у грудні 2021-го Гамфріс отримала громадянство США. І, відповідно, дозвіл на те, щоб виступити у Пекіні.

"Я обрала країну, а вона обрала мене. Це дуже емоційна подія для мене. Хоча історія кожної подорожі на Олімпіаду була різною, ця була особливою, оскільки мені довелося відмовитися від своєї рідної країни. Мені довелося боротися за це. Було чимало людей та перешкод, які намагалися завадити досягти цієї мети".

Що означає успіх Гамфріс?

  • Перша спортсменка в історії Зимових Олімпіад, яка виграла "золото" за дві різні країни: за Канаду та США.
  • До Гамфріс лише двом спортсменам в історії Олімпіад вдавалося виграти "золото", виступаючи за дві різні країни. Регбіст Деніел Керролл виграв "золото" Ігор у 1908 році за Австралію, а ось у 1920-му повторив свій успіх за США. А важкоатлет Кахі Кахіашвілі виграв "золото" у складі Об'єднаної команди на Олімпіаді-1992, після чого у 1996-му та 2000 роках робив це як спортсмен з Греції.
  • Четверта медаль Гамфріс на Зимових Олімпіадах. І третя золота.

Хто така Кейлі Гамфріс

  • 36-річна американська бобслеїстка, що у минулому здобула три медалі Зимових Олімпіад за Канаду.
  • До 2019 року Гамфріс виступала за Канаду, у складі якої здобула десять медалей на чемпіонатах світу з бобслею. А у статусі спортсменки з США бобслеїстка ще й виграла три золоті медалі на чемпіонатах світу у 2020 та 2021 роках.
  • У сезоні 2021/22 Гамфріс виграла лише одне "золото" на етапах Кубка світу - на етапі в Альтенберзі.

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок