"Запам’ятаю Олімпіаду як страшний сон". Білосюк розповіла про коронавірус та ізоляцію на Іграх-2022

"Запам’ятаю Олімпіаду як страшний сон". Білосюк розповіла про коронавірус та ізоляцію на Іграх-2022

Ексклюзивно
"Запам’ятаю Олімпіаду як страшний сон". Білосюк розповіла про коронавірус та ізоляцію на Іграх-2022
Dmytro Yevenko

Ексклюзивний коментар капітанки збірної України для Суспільне Спорт.

Олена Білосюк - капітанка і одна з лідерок збірної України з біатлону. 35-річна біатлоністка однією з перших потрапила у склад жіночої команди на Олімпіаду-2022 у Пекіні і мала виступити на четвертих для себе Зимових Іграх.

Проте перед стартом Олімпіади досвідчена біатлоністка отримала позитивний тест на коронавірус. Вона відправилася на самоізоляцію, де перебувала більше тижня.

Читайте також: Біатлоністка Олена Білосюк отримала позитивний тест на коронавірус на Олімпіаді-2022

За час перебування на самоізоляції Білосюк пропустила змішану естафету, в якій мала брати участь, а також індивідуальну гонку. А після пропущеного спринту 35-річна біатлоністка втратила шанси на виступи в особистих гонках Олімпіади-2022 - тепер вона може виступити лише в естафеті.

Після виходу із самоізоляції українська біатлоністка дала ексклюзивний коментар Суспільне Спорт, у якому розповіла про те, як перебігала її самоізоляція та у якому стані зараз перебуває.

Білосюк повідомила, що її хвороба проходила з відчутною симптоматикою. І хоча вона вже одужала, на її фізичний стан вона суттєво вплинула.

 • Про самоізоляцію у Пекіні

"Пережити сам факт ізоляції важко: ні нам нікуди не можна, ні комусь до нас, ні на вулицю погуляти. Сидиш у чотирьох стінах, без свіжого повітря. Коридори постійно обробляються хімією. Тішило лише те, що у мене нема алергії, і я це нормально переносила, а хто алергетик - це катастрофа для цієї людини".

 • Як перенесла коронавірусну хворобу

"Щодо фізичних навантажень - вже говорила, що через тиждень після мого захворювання, коли з'явилося бажання та можливість тренуватися, нам організували бігову доріжку, велосипед. Але так сталося, що я перехворіла по повній програмі: з температурою, симптоматикою. 20-40 хвилин якоїсь аеробної роботи було складно зробити".

 • Про вихід із самоізоляції та свій стан здоров'я

"У п'ятницю я вперше вийшла на двір, подивилася гонку дівчат. Покричала, повболівала, а через дві години, повернувшись у готель, розкладала сумки із запамороченням. Мабуть, цей кисень, яким наситився організм - ходила наче п'яна. Зараз ситуація та сама: паморочиться у голові. Не знаю, чи це від повітря, чи від коронавірусу, але стан не тішить".

 • Чи готова до виступу у жіночій естафеті
"Скажу так: якщо я буду в змозі пробігти естафетну гонку, це буде чудо. Коронавірус - це не проста застуда, не нежить. Він жорстко впливає на організм і те, що я відчувала на тренуваннях, не побажаю ворогам, не кажучи вже про спортсменів".
 • Про те, як запам'ятає Олімпійські ігри у Пекіні

"Як я запам'ятаю ці Ігри? Як страшний сон. І я жартую, що люди готуються до Олімпійських ігор чотири роки, а я маю за три дні якимось чином стати на ноги. Не знаю, як це зробити".

"Мені то ще пів біди, медаль є, і для мене це четверта Олімпіада. А для Дар'ї Блашко перша, і за день до гонки [позитивний тест на коронавірус]".

Читайте також: Коли Україна визначиться зі складом на жіночу естафету Олімпіади-2022: коментар Володимира Бринзака

Що відомо

 • Олена Білосюк була головною кандидаткою на потрапляння у склад змішаної естафети. Проте після її позитивного тесту на коронавірус були внесені зміни: гонку бігла Валентина Семеренко.
 • Після позитивного тесту у Білосюк у склад збірної України була дозаявлена Анастасія Меркушина. На самоізоляції продовжує перебувати ще одна біатлоністка Дар'я Блашко.
 • Для Білосюк Олімпіада-2022 має стати четвертою у кар'єрі. Її найкращий результат в особистих гонках - сьоме місце у масстарті.
 • У сезоні 2021/22 Білосюк виступила на п'яти етапах Кубка світу. Найкращий результат - 13-е місце у гонці переслідування на етапі у Гохфільцені.
 • Крім Олени Білосюк, негативні тести на коронавірус також здав головний тренер чоловічої команди Юрай Санітра і сервісмен Іван Білосюк.
Читайте також: Тренер збірної України з біатлону Санітра покинув самоізоляцію на Олімпіаді-2022

Календар Олімпіади-2022 з біатлону

 • Субота, 12 лютого, 11:00. Спринт (чоловіки)
 • Неділя, 13 лютого, 11:00. Гонка переслідування (жінки)
 • Неділя, 13 лютого, 12:45. Гонка переслідування (чоловіки)
 • Вівторок, 15 лютого, 11:00. Естафета (чоловіки)
 • Середа, 16 лютого, 09:45. Естафета (жінки)
 • П'ятниця, 18 лютого, 11:00. Масстарт (чоловіки)
 • Субота, 19 лютого, 11:00. Масстарт (жінки)

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок