"Не можу у це повірити". Титулована Влхова на характері вирвала "золото" Олімпіади-2022 у слаломі

"Не можу у це повірити". Титулована Влхова на характері вирвала "золото" Олімпіади-2022 у слаломі

"Не можу у це повірити". Титулована Влхова на характері вирвала "золото" Олімпіади-2022 у слаломі
. AP

Словацька гірськолижниця йшла восьмою перед заключним заїздом, але у драматичному стилі вирвала олімпійське "золото".

26-річна словачка Петра Влхова - одна з найтитулованіших гірськолижниць в історії спорту. Влхова 25 разів здобувала перемоги на етапах Кубка світу, шість разів ставала призеркою чемпіонаті світу.

Проте за усю свою кар'єру Влхова не ставала чемпіонкою Олімпійських ігор. Вона виступала і у Сочі в 2014 році, і у Пхьончхані у 2018-му, але за весь цей час лише одного разу потрапила у топ-5 - Влхова фінішувала п'ятою у комбінації на попередній Олімпіаді.

Перший старт на Олімпійських іграх у Пекіні - у слалом-гіганті - закінчився для Влхової на 14-й позиції. Однак на другому словацька гірськолижниця все ж досягнула мети і стала олімпійською чемпіонкою, причому сама перемога була здобута у драматичному стилі.

Як Влхова стала олімпійською чемпіонкою?

Змагання у слаломі проходили за результатами двох спроб - участь приймали 88 спортсменок. Переможцем Олімпіади у слаломі ставала та спортсменка, яка показала за сумою двох заїздів найкращий результат.

Вже на старті змагань з олімпійського турніру у слаломі вибула головна претендентка на "золото" - американка Мікаела Шиффрін пропустила ворота і закінчила змагання вже на 11-й секунді.

Читайте також: "Почуваюся жахливо". Дворазова чемпіонка Шиффрін в сльозах вдруге вилетіла на Олімпіаді-2022

Шанси на перемогу здобули інші гірськолижниці, у тому числі і Влхова. Проте словацька спортсменка неідеально виконала першу спробу, посідаючи восьме місце з відставанням у 0.72 секунди від німкені Лєни Дюрр - найшвидшою за підсумками першого заїзду.

Влховій потрібно було ризикувати, щоб продовжити боротьбу за медалі Олімпійських ігор. І, крім того, щоб відіграти дефіцит у Дюрр, ще й показати максимально найкращий результат у другому заїзді.

Ризик Влхової виявився виправданим: словачка у другій спробі проїхала на 0.8 секунд швидше за свій перший заїзд. Причому з результатом 52.09 секунд вона випередила Дюрр майже на одну секунду.

У підсумку ж долю "золота" визначили 0.08 секунд. Влхова випередила австрійку чемпіонку світу у слаломі Катаріну Лінсбергер і стала новою олімпійською чемпіонкою.

Щодо єдиної представниці України, то Анастасія Шепіленко закінчила виступи ще за підсумками першого заїзду без результату, пропустивши ворота під час проходження дистанції.

Гірськолижний спорт. Слалом (жінки)

  1. Петра Влхова (Словаччина) 1:44.98 хвилини
  2. Катаріна Лінсбергер (Австрія) +0.08 сек
  3. Венді Голденер (Швейцарія) +0.12 сек

Крім того, що Влхова стала новою олімпійською чемпіонкою, вона ще й здобула історичне "золото" для Словаччини. До Олімпіади-2022 жодна із словацьких гірськолижниць не вигравала медалі на Іграх.

Влхова
AP

"Олімпійська чемпіонка - це звучить неймовірно. Не можу у це повірити. Надзвичайно щаслива, оскільки стала олімпійською чемпіонкою, і це неймовірне відчуття. Після першої спроби я була трохи засмучена, оскільки невдало виступила. У мене було не найкраще самопочуття, але у другій спробі я віддала усе, що могла, і це привело мене до перемоги на Олімпійських іграх", - цитує слова Влхової Eurosport.

"Не можу описати усі емоції, оскільки це надзвичайно. Після першої спроби ти засмучена, але уся моя команда, мій брат - усі в мене вірили. Вони вірили у те, що я справді можу виступити сильно у слаломі, і я просто прислухалася до них та намагалася зробити усе, що в моїх силах".

Також Влхова звернула увагу на значущість результату для неї та для усієї Словаччини. І наголосила: не змогла б досягнути "золота" без підтримки команди.

"Відчувала чимало тиску, оскільки я тут одна. Словаччина - невелика країна, і ніхто не вигравав медалі на Олімпійських іграх у гірськолижному спорті, тож я переписала історію. Це складно, але з хорошою командою та оточенням ти можеш зробити усе".

Хто така Петра Влхова

  • 26-річна словацька гірськолижниця, що спеціалізується у слаломі та слаломі-гіганті.
  • Влхова виступала на п'яти чемпіонатах світу з гірськолижного спорту. Найкращий результат - "золото" у слаломі-гіганті у 2019 році.
  • У сезоні 2021/22 Влхова виграла у слаломі на п'яти етапах Кубка світу.

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок