"Це просто неймовірно". 41-річний гірськолижник оновив рекорд Олімпіади завдяки "сріблу" у даунгілі

"Це просто неймовірно". 41-річний гірськолижник оновив рекорд Олімпіади завдяки "сріблу" у даунгілі

"Це просто неймовірно". 41-річний гірськолижник оновив рекорд Олімпіади завдяки "сріблу" у даунгілі
AP

Лише друга медаль для лижника, але одна з найважливіших у кар'єрі.

41-річний француз Жоан Кларе - один із найдосвідченіших гірськолижників у сучасному спорті. Кларе відібрався на Ігри у Пекіні, але підходив до них, маючи лише одну медаль у кар'єрі на рівні чемпіонатів світу: у 2019 році француз здобув "срібло" на чемпіонаті світу у супергіганті.

Проте на Олімпіаді-2022 зміг здобути другу медаль на найвищому рівні. Кларе здобув срібну нагороду у даунгілі, поступившись лише швейцарцю Беату Фойцу - 2-разовому призеру Олімпіади у Пхьончхані.

Читайте також: Україна показала найкращий результат в історії у чоловічому даунгілі на Олімпіаді-2022

Кларе надемоційно відреагував після виграної медалі у швидкісному спуску. Оскільки цей результат йому дозволив стати автором нового рекорду на рівні Зимових Олімпіад.

Який рекорд підкорився Кларе?

Кларе став найстаршим призером Олімпійських ігор в історії гірськолижного спорту. 8 січня 2022 року французькому спортсмену виповнилося 41 рік.

Після виступу у фіналі Кларе звернув увагу, що хоче спокійно оцінити підсумковий результат, оскільки не може повірити у свій успіх.

"Мені просто треба заспокоїтися і подумати, що саме мені вдалося зробити. Це неймовірно. Знаю, що це чудовий рекорд для мене. Знав, що добре пройшов дистанцію, але на швидкісному спуску ти не знаєш, чи швидко пройшов або ж ні. Срібна медаль тут - це просто фантастика", - сказав Кларе.

"Важко усвідомити, що вдалося зробити. Якби хтось цього ранку мені сказав, я б не повірив у це. Це був виснажливий тиждень для мене, але кожен говорить, що це чудово у 41-річному віці. Але у 41 рік важко кожного дня повертатися до виступів. Учора я втратив чимало енергії, сьогодні був дуже втомлений. Я змусив себе повернутися до виступу і перед стартом, за хвилину перед початком, почував себе добре для того, щоб виконати свою роботу".

Хто такий Жоан Кларе

  • 41-річний французький гірськолижник, що спеціалізується у виступах у супергіганті та швидкісному спуску.
  • Кларе дебютував у гірськолижному спорті у листопаді 2003 року, тоді ж він взяв участь на першому етапі Кубка світу.
  • Кларе - срібний призер чемпіонату світу з гірськолижного спорту (друге місце у супергіганті у 2019 році).
  • За усю кар'єру Кларе лише дев'ять разів підіймався на подіум на етапах Кубка світу з гірськолижного спорту. Востаннє - у січні 2022 року в австрійському Кіцбюелі ("срібло" у швидкісному спуску).

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок