Біатлон: Кубок IBU

Біатлон: Кубок IBU

"Небезпечні повороти виносять у ялинки". Віталій Труш – про результат і умови міксту на ЧЄ-2022

"Небезпечні повороти виносять у ялинки". Віталій Труш – про результат і умови міксту на ЧЄ-2022

Ексклюзивно
"Небезпечні повороти виносять у ялинки". Віталій Труш – про результат і умови міксту на ЧЄ-2022
biathlon.com.ua

Авторка коментаря: Діана Михайлик

Стартер української команди – про найкращий етап естафети, повернення до командних гонок і "удари вітру", що впливали на стрільбу – для Суспільне Спорт.

Однією із завершальних гонок чемпіонату Європи-2022 з біатлону стала змішана естафета, в якій збірна України посіла восьме місце. Команда в складі Віталія Труша, Тараса Лесюка, Ольги Абрамової та Анастасії Меркушиної припустилася 16 хиб і заробила сім штрафних кіл, на понад шість хвилин поступившись переможцям із Норвегії.

Найкращий етап провів стартер збірної Віталій Труш. Біатлоніст безпомилково пройшов першу стрільбу лежачи, вивевши команду в лідери, але на стійці припустився трьох помилок. Водночас він єдиний з "синьо-жовтих" обійшовся без штрафних кіл і передав естафету на п'ятому місці.

Як свій результат оцінює сам Труш, біатлоніст поділився в коментарі Суспільне Спорт.

Читайте також: Україна з сімома колами штрафу - восьма в змішаній естафеті на Євро з біатлону: результат

Що сказав Віталій Труш після свого етапу

"Я вже давно не бігав естафету перший етап і зовсім давно естафети не бігав, – зізнався біатлоніст. – Це друга в цьому сезоні. Можу оцінити виступ на балів 9-10, тому що добре відстрілявся лежачи".

На думку Труша, на подальшу стрільбу, зокрема, вплинули погодні умови та складна траса з крутими слизькими поворотами.

"Стоячи не було сильного вітру, але були маленькі пориви або навіть удари вітру, – пояснив спортсмен. – Коли я був готовий натискати на спусковий, мені просто вітер збивав мушку з мішеней, і промахи мої були по всій установці".

"У норвежця [Ерленна Б'єнтеґора] дуже хороші лижі були. Він їхав першим. Зі спуску в лице задував вітер, і його це навіть не зупиняло. Траса швидкісна, небезпечні повороти: виносять просто в ліс, у ялинки".

Загалом Труш позитивно оцінив свій виступ і вважає, що з мікстом упорався краще, ніж зі спринтом (55-те місце) і персьютом (20-те).

"В цілому, я задоволений своїм фізичним станом, – каже Віталій. – Гонка вдалася набагато легше, ніж попередня й спринт. Тепер можна відпочивати. Підготовкою й змаганнями задоволений".

Читайте також: Труш та Лесюк відіграли більше 30 позицій у переслідуванні на чемпіонаті Європи: результат гонки

Що відомо

  • На чемпіонаті Європи-2022 найкращим особистим результатом Віталія Труша був фініш у топ-20 у гонці переслідування.
  • Топрезультат Труша в цьому сезоні – 9-те місце в масстарті на Кубку IBU в Шушені.
  • Цього сезону Труш двічі брав участь у естафетних гонках на міжнародному рівні. На Кубку IBU в Обертілліасі в грудні він із командою фінішував у топ-5 (із Валентиною Семеренко, Катериною Бех і Денисом Насиком). Тоді він біг третій етап.
Читайте також: Одна українка - у топ-25 гонки переслідування на чемпіонаті Європи з біатлону: результат
На початок