Американець Краузер побив світовий рекорд у штовханні ядра на пів метра, але результат анулювали

Американець Краузер побив світовий рекорд у штовханні ядра на пів метра, але результат анулювали

Американець Краузер побив світовий рекорд у штовханні ядра на пів метра, але результат анулювали
AP

Олімпійський чемпіон міг побити два рекорди, але після закінчення турніру усі результати скасували.

Раян Краузер - один із найтитулованіших легкоатлетів у сучасній історії спорту. 29-річний американець вже здобув два олімпійських "золота" на Іграх у Ріо-де-Жанейрі та Токіо, а також є багаторазовим чемпіоном домашніх чемпіонатів і срібним призером чемпіонату світу-2019.

Крім перемог на крупних міжнародних турнірах, Краузер ще й є володарем світових рекордів. У 2021 році американський легкоатлет оновив рекорди у штовханні ядра в приміщенні та на відкритому повітрі, причому останній рекорд тримався упродовж 31 року.

Читайте також: Американець Краузер побив світовий рекорд у штовханні ядра, який тримався 31 рік: відео

На старті 2022 року Краузер встановив ще один світовий рекорд - на турнірі в приміщенні він перевершив власне ж досягнення більш, ніж на пів метра. Однак після закінчення змагань результат титулованого легкоатлета скасували, а його позбавили рекорду.

Що сталося?

На турнірі у Нью-Йорку, що проходив у приміщенні, Краузер штовхнув ядро на 23.38 метри. З цим результатом він мав стати першим в історії легкоатлетом, який штовхнув ядро за 23 метри у приміщенні, а також побити свій власний рекорд на 55 см - попередній світовий рекорд знаходився на позначці 22.82 метри.

У наступних чотирьох спробах, які мав Краузер, він не покращив цей результат. Але зміг закінчити змагання із новим світовим рекордом. А також із найкращим результатом в історії штовхання ядра - у змаганнях на відкритому повітрі світовий рекорд складав 23.37 м - на один см менше, аніж спроба Краузера.

Проте згодом Краузеру, а також глядачам на трибунах повідомили, що результат американця скасовано. Відповідно, його позбавили світового рекорда.

Чому результат Краузера не зарахували?

Організатори змагань повідомили, що причина такого рішення обумовлена технічними проблемами. Лазерна система, яку використовували на турнірі з метою визначення дистанції штовхання ядра, дала збій під час спроби Краузера.

За словами організаторів змагань, спроба Краузера на 23.38 метри не стала рекордною. Насправді він штовхнув ядро на 22.50 метри, що не є світовим рекордом.

Через деякий час на офіційному сайті змагань результати Краузера та інших легкоатлетів у штовханні ядра взагалі були анульовані - п'ять із шести легкоатлетів змогли встановити найкращі результати у своїй кар'єрі. Тож, переможців у цьому змаганні визначено не було.

Сам Краузер після закінчення виступу оголосив, що знав про технічні проблеми і розумів, що його результат можуть не зарахувати. Попри це, і диктор на стадіоні, і в онлайн-таблиці йому попередньо зарахували новий світовий рекорд, і лише згодом його скасували.

Щодо найкращого результату Краузера на легкоатлетичному турнірі, то він склав 22.76 метри після перерахунку - на шість сантиметрів менше його власного світового рекорду.

Хто такий Раян Краузер

  • 29-річний американський легкоатлет, що виступає у секторі штовхання ядра.
  • Краузер - 2-разовий олімпійський чемпіон і срібний призер чемпіонату світу-2019.
  • Світові рекорди Краузера: 22.82 метри (у приміщенні), 23.38 метри (на відкритому повітрі). Причому рекорд на відкритому повітрі американець покращив на 25 сантиметрів.
На початок