Спортсмени збірної Тайваню бойкотуватимуть церемонії Олімпіади-2022: у чому причина

Спортсмени збірної Тайваню бойкотуватимуть церемонії Олімпіади-2022: у чому причина

Спортсмени збірної Тайваню бойкотуватимуть церемонії Олімпіади-2022: у чому причина
Getty Images

Команда не вперше виступатиме під такою назвою, однак цього разу піде на принцип.

Представники олімпійської збірної Тайваню не будуть присутні на офіційних церемоніях відкриття та закриття Олімпіади-2022. Про це повідомляє видання Nikkei.

На початку тижня у Тайвані повідомили, що не делегуватимуть офіційних осіб на церемонію відкриття Олімпіади-2022. Це рішення місцева влада пояснила застережними заходами, спрямованих проти розповсюдження коронавірусу.

На Олімпіаді у Пекіні Тайвань мають представляти 15 спортсменів. Однак жоден із них не буде присутній на церемоніях відкриття та закриття Ігор-2022.

Читайте також: Олімпіада-2022: у Пекіні послабили карантинні вимоги для спортсменів під час нагородження

Чому спортсмени з Тайваню бойкотуватимуть церемонії Олімпіади-2022?

Рішення щодо бойкоту спортсменами церемоній відкриття та закриття Олімпіади-2022 було прийняте місцевою владою. Свою позицію у Тайвані пояснили скандалом, який виник щодо назви команди, зокрема статусом країни.

На Олімпійських іграх збірна Тайваню виступає під назвою "Китайський Тайбей" та під іншим прапором. Це пов'язано з тим, що більшість країн не визнала незалежність Тайваню.

У Китаї ж, реагуючи на рішення влади Тайваню ігнорувати церемонію відкриття Олімпіади-2022, наголосили, що на Іграх у Пекіні виступатиме команда "Тайбей, Китай", у той час, як Тайвань "є частиною Китаю".

Це не вперше виникає подібна ситуація щодо назви Тайваню. У 2008 році державні ЗМІ Китаю також використовували для визначення назви команди саме "Тайбей, Китай" замість назви, затвердженої Міжнародним олімпійським комітетом.

Що відомо

  • У 1989 році Китай та Тайвань домовилися, що на Олімпійських іграх Тайвань виступатиме під назвою "Китайський Тайбей".
  • На попередній Олімпіаді-2018, яка відбулася у корейському Пхьончхані, збірна Китайського Тайбею не виграла жодної медалі і загалом була представлена лише чотирма спортсменами.
  • На Олімпіаді-2022 різко зросла кількість випадків COVID-19.
Читайте також: На Олімпіаді-2022 різко зросла кількість випадків COVID-19: скільки виявлено та з чим це пов'язано
На початок