"Залізна людина". Гравець "Філадельфії" повторив унікальний рекорд НХЛ за серією зіграних матчів

"Залізна людина". Гравець "Філадельфії" повторив унікальний рекорд НХЛ за серією зіграних матчів

"Залізна людина". Гравець "Філадельфії" повторив унікальний рекорд НХЛ за серією зіграних матчів
AP

Хокеїст провів 964 матчі поспіль і не пропустив жодного навіть через хворобу.

35-річний Кіт Яндл - один із найдосвідченіших хокеїстів в історії НХЛ. Захисник проводить 15-й сезон в НХЛ і є одним із лідерів за кількіістю зіграних матчів.

У новому сезоні Яндл разом із "Філадельфію Флаєрс" провели вже 42 матчі. В останньому, зокрема, команда поступилася "Даллас Старз", а 35-річний хокеїст провів на майданчику 13 з половиною хвилин.

Часу, який Яндл провів на льоду у матчі проти "Даллас Старз", вистачило, щоб продовжити одну із унікальних серій у НХЛ. Та стати одним із авторів рекорду.

Що сталося?

Матч Яндля проти "Старз" став 964-м поспіль для хокеїста у НХЛ. Завдяки цьому він повторив унікальний рекорд "залізної людини", встановлений ексфорвардом Дуга Джарвіса - той також провів 964 матчі поспіль у період з 1975 по 1987 роки.

Особливістю рекорду Яндля було те, що він не пропустив жодного матчу у НХЛ через травми, хвороби та інші причини. Тобто, усі останні 964 поєдинки, які "Філадельфія Флаєрс" провела у регулярному сезоні - в усіх брав участь Яндль.

Стати одноосібним володарем рекорду Яндл може вже у найближчому матчі проти "Нью-Йорк Айлендерс". Захиснику достатньо вийти на лід на кілька секунд.

"Це не те, чого я очікував. Я взагалі про це ніколи не думав. Бачив, що хлопці стоячи мене підтримували, так само уболівальники. Без сумніву, це багато що означає".

Серія Яндля розпочалася не одразу, а триває з його третього сезону в НХЛ - з березня 2009 року. Тож, хокеїст виступає без перерв вже майже 13 років.

Яндл кілька разів міг не досягти такої визначної серії. У листопаді 2019-го йому вибули декілька зубів, через що потрібна була допомога дантиста, але того ж дня він вийшов на лід.

"Це неймовірне досягнення. По-перше, ти маєш любити цю гру, а також боротися з хворобами та травмами. По-друге, це свідчить про рівень професіоналізму - тренуватися та бути готовим щодня. А також він неймовірний гравець для своїх партнерів по команді", - зазначив після матчу тренер "Флаєрс" Майк Єо.

Що відомо

  • Загалом у кар'єрі Яндля 1074 матчі. Кар'єру в НХЛ він розпочав у складі "Арізони Койотіс", також виступав за "Нью-Йорк Рейнджерс", "Флоріду Пантерс". А, починаючи з сезону 2021/22, Яндль грає за "Філадельфію Флаєрс".
  • У сезоні 2021/22 Яндл зробив 13 асистів у 41 матчі.
  • Упродовж серії у 964 матчів Яндл провів на льоду 20863 хвилин (347.7 годин).
  • Крім Яндля, повторити досягнення Джарвіса може також гравець "Арізони Койотіс" Філ Кессел, який провів 940 матчів без пропусків.
На початок