"Мають бути якісь критерії". Блашко про "незрозумілу ситуацію" з вибором складу України на Олімпіаду

"Мають бути якісь критерії". Блашко про "незрозумілу ситуацію" з вибором складу України на Олімпіаду

Ексклюзивно
"Мають бути якісь критерії". Блашко про "незрозумілу ситуацію" з вибором складу України на Олімпіаду
Getty Images

Ексклюзивний коментар Дар'ї Блашко для Суспільне Спорт.

Кваліфікаційний період на Олімпійські ігри у Пекіні завершено: збірна Україна з біатлону здобула по п'ять місць у чоловічій та жіночій командах. Тобто заявити на Олімпіаду-2022 українці зможуть усього 10 біатлоністів (по 5 у чоловіків та жінок).

За планом перед стартом сезону склад збірної України мав бути визначений після етапу в Рупольдингу. І чоловіча команда назвала п'ятірка саме після стартів у Німеччині.

Читайте також: Україна назвала склад чоловічої збірної з біатлону на Олімпіаду-2022

Утім, склад жіночої збірної залишається ще не повністю відомим. Головний тренер збірної України уже назвав трьох біатлоністок, які точно поїдуть у Пекін - Юлія Джима, Олена Білосюк, Валентина Семеренко.

Джима та Білосюк гарантували собі потрапляння у склад ще перед стартом сезону. А ось Валентину Семеренко додали туди після шостого етапу у Рупольдингу.

Читайте також: Валентина Семеренко відібралася у склад збірної України на Олімпіаду-2022

Після етапу в Рупольдингу тренер жіночої збірної, Урош Велепець, заявив, що остаточно назве склад уже після стартів у Антгольці.

На два місця у складі жіночої збірної України претендують три біатлоністки: Дар'я Блашко, Ірина Петренко та Анастасія Меркушина. Перед стартом сьомого етапу Кубка світу у жінок Урош Велепець зазначив у коментарі Суспільне Спорт, що жодна із цих трьох спортсменок поки що не гарантувала собі участь на Олімпіаді.

"Три дівчини [знаходяться під питанням]. Переговоримо з тренерами, і потім скажемо. Так, [Петренко, Блашко і Меркушина] поки що не на Олімпіаді", - сказав тренер.

Ймовірно, відбірковою гонкою мала стати індивідуальна в Антгольці. Однак, Дар'я Блашко, яка потрапила в заявку на гонку, заявила, що не стартуватиме у гонці.

"Спочатку ми не планували бігти в Антгольці гонки. Якщо естафета потрібна, то звісно, без варіантів. Решту гонок планували пропускати. Мій тренер спілкувався з Велепцем і вони домовилися, що я індивідуальну гонку не стартую. Щодо естафети - розумію, що рішення буде прийняте після індивідуальної гонки. А далі побачимо".

І загалом у коментарі Суспільне Спорт в Антгольці Блашко заявила, що не розуміє системи відбору на Олімпіаду. І наче спершу їй повідомляли, що вона проходить на Ігри.

Що сказала Блашко про ситуацію з відбором на Олімпіаду?

"Спочатку було оголошено, що я, начебто, проходжу. Тепер - незрозуміла ситуація, ніхто нічого не говорить. Сподіваюся, мої результати у сезоні сказали за себе. Відбір, мабуть, мав би бути закінчений у Рупольдингу, але було прийняте рішення затягнути далі до Антгольца", - заявила Дар'я.

Блашко упевнена, що мають бути певні критерії для потрапляння у склад жіночої збірної України. На її думку, усі біатлоністки боролися за те, щоб відправитися на Олімпіаду-2022, а тому вона розраховує, що все ще матиме шанси на поїздку у Пекін.

"Повинні бути якісь критерії, що затверджуватимуться міністерством, федерацією, НОК. Оскільки це державні справи, не приватна лавочка. Ми усі виступаємо за країну, билися за потрапляння, щоб представляти свою країну гідно. Відбиралися, готувалися. Сподіваюся, що зможу потрапити у заявку".

Що відповів Велепець про формування складу на Олімпіаду-2022

"Чому ще невизначений склад? Тому що треба вирішити спочатку нам, тренерам, розібратися. Перевірити дівчат, яким не давали шансів, оскільки вони хворіли. Ще не вирішили. Хочемо мати на Олімпіаді п'ять здорових бійців, тому ще це питання маємо закрити. Давайте дочекаємося завтра-післязавтра. І тоді чітко скажемо, хто стартуватиме", - сказав Урош Велепець у коментарі Суспільне Спорт.

Як виступали Меркушина, Петренко та Блашко у сезоні 2021/22?

Блашко не увійшла у склад збірної України на перший етап Кубка світу в Естерсунді. Однак після двох "бронзових" виступів у спринті на Кубку IBU вона повернулася до виступів на Кубку світу, і відтоді не випадала зі складу.

Меркушина та Петренко також не виступили на усіх етапах Кубка світу. Причиною цього були захворювання, через які їм знадобився час на одужання, відновлення та набір форми. Повернулися до виступів на Кубку світу біатлоністки лише на шостому етапі в Рупольдингу.

Усього в сезоні 2021/22 Блашко провела 8 особистих гонок, чотири рази фінішувала в топ-30 і п'ять разів в заліковій зоні. У Петренко - 4 особисті гонки, один фініш в очках. У Меркушиної - 2 гонки, жодного у топ-40.

Результати біатлоністок у сезоні Кубка світу 2021/22

Дар'я Блашко
  • Спринт: 29-е місце (Ансі), 31-е місце (Обергоф), 49-е місце (Естерсунд), 68-е місце (Гохфільцен), 82-е місце (Рупольдинг)
  • Гонка переслідування: 20-е місце (Ансі), 22-е місце (Обергоф)
  • Масстарт: 26-е місце (Ансі)
Ірина Петренко
  • Спринт: 41-е місце (Рупольдинг), 58-е місце (Ансі), 75-е місце (Гохфільцен)
  • Гонка переслідування: 33-е місце (Рупольдинг)
Анастасія Меркушина
  • Спринт: 88-е місце (Рупольдинг)
  • Індивідуальна гонка: 71-е місце (Естерсунд)

Що відомо

  • На Олімпіаді-2018 Україну представляли Юлія Джима, Віта та Валентина Семеренко, Олена Білосюк, Анастасія Меркушина та Ірина Варвинець.
  • У сезоні 2021/22 Кубка світу Україна здобула одну медаль: Дар'я Блашко та Артем Тищенко стали бронзовими призерами одиночної змішаної естафети.
  • Дар'я Блашко виступає за збірну України на рівні Кубка світу з сезону 2019/20, змінивши спортивне громадянство з білоруського. У сезоні 2020/21 вона разом із Анастасією Меркушиною, Юлією Джимою та Оленою Білосюк стали бронзовими призерками чемпіонату світу.
На початок